Žeimiai: „Turime čia sudalyvauti!“

„Visi elektroniniai laiškai, kurie siunčiami mokyklai, pirmiausia patenka pas mane. Kuomet į mūsų pašto dėžutę įkrito pasiūlymas dalyvauti Kėdainių „Nevėžio“ krepšinio klubo projekte „Be pykčio“, apsidžiaugiau ir tiesiu keliu nuėjau pas mokyklos kūno kultūros mokytoją. „Čia turime sudalyvauti“, – pasakiau“, – šypteli Dijana Vazgienė, Žeimių mokyklos-daugiafunkcio centro (Jonavos r.) direktorė.

Prieš keletą dienų šešių rajonų mokyklas vienijantis, ketvirtąjį sezoną skaičiuojantis Kėdainių „Nevėžio“ krepšinio klubo projektas „Be pykčio“ atriedėjo ir į Žeimius.

Miestelyje esančioje mokykloje-daugiafunkciame centre mokslus kremta 170 vaikų nuo dviejų iki šešiolikos metų amžiaus. Vyriausieji čia – dešimtokai.

Krepšininkai – šiltai sutikti

Gretimame Jonavos rajone, mokykloje, trisdešimčia kilometrų nutolusioje nuo Kėdainių miesto, viešėjo reprezentacinės krepšinio komandos atstovai, amerikietis Adonte Joshua Parkeris ir Gintautas Matulis.

„Vaikai – labai draugiški ir šilti, norėjo fotografuotis, norėjo bendrauti, patys drąsiai ėjo prie mūsų. Laikas, praleistas Žeimiuose, buvo neįtikėtinai šiltas ir jaukus“, – kalbėjo „Nevėžio“ ekipos krepšininkai.

Ir klasiokai, ir komandos draugai

Krepšinio 3 prieš 3 turnyre geriausiai sekėsi vienai sportiškiausių mokyklos klasių – septintokams.

Būtent septintos klasės moksleiviai triumfavo mokyklos trijų komandų krepšinio turnyre. Žeimiams finaliniame projekto „Be pykčio“ etape Kėdainių arenoje atstovaus Haroldas Orlauskas, Arentas Ilevičius  ir Antonijus Stasiukonis.

Labiausiai patiko tritaškių rungtis

Pastarasis triumfavo ir tritaškių metimo rungtyje, kurioje finalinio etapo metu varžysis su taikliausiais kitų komandų metikais.

„Renginys man labai patiko. Labiausiai patiko, žinoma, tritaškių metimo konkursas, kurį laimėjau, krepšinio varžybos ir kuriose laimėjo mano komanda, – juokėsi A. Stasiukonis. – Labai patiko ir bendravimas su krepšininkais. Labai laukiu baigiamojo renginio etapo Kėdainiuose.“

Baudų metimų konkurse Žeimių mokyklai-daugiafunkciam centrui atstovaus įstaigos aštuntokas Saimonas Pagrandis.

Tokia galimybė pasitaiko ne visiems

Pedagogų taiklumo išbandymą, kurį kol kas projekto „Be pykčio“ metu laikė rekordinis vienos mokyklos darbuotojų skaičius – net dešimt – geriausiai išlaikė įstaigos kūno kultūros mokytojas Edgaras Čižinauskas.

Specialistas jau dešimtmetį dirba krepšinio treneriu ir šiuo metu moko jaunuosius Kauno Krepšinio Akademijos „Snaiperis“ sportininkus.

„Žeimių mokyklos direktorė, vos gavusi kvietimą, atėjo pas mane nusiteikusi labai entuziastingai. Ir ne be reikalo – tokia šventė, apskritai, tokie dalykai kaip Kėdainių „Nevėžio“ krepšinio klubo projektas „Be pykčio“ yra neįkainojami, ir man, kaip krepšinio treneriui tai asmeniškai – kažkas nerealaus. Tai – didžiausias stimulas vaikams. Kai kuriems – siekti sporto aukštumų, o kitiems – stimulas sportuoti ir gyventi sveikai. Į mokyklas keliaujantys „Nevėžio“ krepšininkai yra pavyzdys, ypatingai – kuomet jie keliauja į kaimo mokyklas. Ne visiems jų auklėtiniams galimybės leidžia gyvai pamatyti Lietuvos krepšinio lygos rungtynes. O čia – pajėgiausių šalies pirmenybių krepšininkai ne per televizorių, bet – tavo mokykloje!“ – entuziazmo neslėpė E. Čižinauskas.

Paklaustas, kaip gi, jo manymu, mokyklos septintokams seksis varžytis projekto „Be pykčio“ 8-10 klasių grupėje, ginklų sudėti neskuba:

„Jie – sportiški vaikinai iš pačios sportiškiausios mokyklos klasės. Tegu grūdinaisi. Turim ką turim“, – šyptelėjo jaunasis pedagogas.

Dalyvaus ir ateityje

Tuo metu, kai Kėdainių „Nevėžio“ projektas lankėsi Žeimių mokykloje-daugiafunkciame centre, jame vyko ir Kėdainių fotografų draugijos paroda.

„Mokykloje turime keletą specialistų iš Kėdainių, – pasakojo įstaigos direktorė D. Vazgienė. – O kalbant apie Kėdainių „Nevėžio“ krepšinio klubo projektą „Be pykčio“ turiu pastebėti, jog nesitikėjome, jog tai taps tokia smagi atrakcija mūsų vaikams. Dalyvaujame pirmąjį kartą ir su mielu noru būtume įrašyti į kitų sezonų kovas. Tebūnie tai tampa ir mūsų tradicija.“

Įspūdingas projektas

Jonavos rajone esanti Žeimių mokykla-daugiafunkcis centras tapo jau šešioliktąja projekto „Be pykčio“ stotele.

Iki tol Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkai viešėjo ir kartu su moksleiviais draugiškas rungtynes sužaidė dar penkiolikoje Kėdainių, Raseinių, Jonavos ir Panevėžio rajonų mokyklų.

Finalinis projekto „Be pykčio“ etapas Kėdainių arenoje numatomas vėlyvą pavasarį.

Užsimezgusi bičiulystė

Tiesa, „Nevėžio“ krepšinio klubo bičiulystė su projekte dalyvaujančiomis mokyklomis jau prasidėjo.

Sekmadienio vakarą Kėdainių „Nevėžio“ ir Klaipėdos „Neptūno“ ekipų „Betsafe-LKL“ dvikovą Kėdainių arenoje stebėjo ne tik kėdainiečiai, bet ir moksleiviai iš Jonavos rajono mokyklų – Bukonių ir Žeimių miestelių.