Z. Hearsto sezono rungtynės neišgelbėjo „Nevėžio“ Prienuose

Kėdainių „Nevėžio“ (4/21) ekipai nepavyko nutraukti nesėkmių serijos „Betsafe–LKL“ čempionate. Kėdainiečiai permainingose rungtynėse 78:81 (16:13, 15:16, 17:24, 30:28) nusileido Prienų „Skycop“ (9/16) ir patyrė septintąjį pralaimėjimą iš eilės.

„Nevėžio“ neišgelbėjo ir 28 tašus surinkęs Zaidas Hearstas, kuriam tai buvo rezultatyviausios sezono rungtynės. Amerikietis jau po pirmųjų dviejų kėlinių buvo surinkęs 17 taškų. 26 surinkti naudingumo balai taip pat yra Z. Hearsto rekordas „Betsafe–LKL“ pirmenybėse.

Kėdainių ekipa rungtynes pradėjo itin sudėtingai ir paleido varžovus į priekį 2:10. Vis dėlto, Martyno Varno ir Z. Hearsto vedamas „Nevėžis“ spurtavo 23:5 ir įgijo dviženklį pranašumą (25:15).

Kėdainiečiams pranašumo ilgai išlaikyti nepavyko ir po dviejų kėlinių pirmavo tik 31:29. Po ilgosios pertraukos „Nevėžis“ ir vėl įsijungė aukštesnę pavarą ir susikrovė aštuonių taškų pranašumą – 46:38.

Po geros atkarpos svečiai iš Kėdainių įkrito į gilią duobę ir „Skycop“ sugebėjo spurtuoti 15:2. Nesėkminga atkarpa trečiąjį kėlinį užbaigęs „Nevėžis“ lemiamą ketvirti pasitiko atsilikdamas 48:53.

Likus 70 sekundžių iki susitikimo pabaigos „Nevėžio“ ekipą prie prarajos priartino Martyno Gecevičiaus tolimas tritaškis, kuris padidino kėdainiečių deficitą iki septynių taškų – 68:75. Vis dėlto, „Nevėžis“ per 15 sekundžių sugebėjo pelnyti 4 taškus ir atkūrė intrigą (72:75).

Apsiginti kitoje aikštės pusėje nesugebėjęs „Nevėžis“ vėliau buvo priverstas imtis pražangų taktikos ir per likusį laiką išsigelbėti nesugebėjo.

Kėdainiečiai antroje rungtynių dalyje neteko Martino Junakovičiaus. Kroatui buvo prakirsta kakta ir gynėjas buvo priverstas palikti aikštę su pasipylusiu krauju ant veido.

Šiame susitikime svečių gretose debiutavo Haroldas Saprykinas, kuris per pustrečios minutės prametė du tritaškius ir kartą prasižengė.

„Skycop“: M. Gecevičius 24 (3/6 trit.), M. Grantas 18 (4/5 trit.), Darjušas Lavrinovičius 14, Vytenis Lipkevičius 8;

„Nevėžis“: Zaidas Hearstas 28 (4/4 trit, 7 atk. kam., 26 n.b.), Martynas Varnas 13, Adonte Parkeris 11 ir Regimantas Miniotas (8 atk. kam., 20 n.b.) po 11;