Turnyras „Be pykčio“ – jau finišo tiesiojoje

Kėdainių „Nevėžio“ krepšinio klubo organizuojame turnyre 3 prieš 3 „Be pykčio“ netrukus nuaidės finalinė rungtynių sirena. Pajėgiausi šešių rajono mokyklų ir gimnazijų, dviejų amžiaus grupių (8-10 ir 11-12 kl.)   krepšininkai jau žinomi. Jų laukia paskutinis, pats svarbiausias iššūkis – turnyro „Be pykčio“ finalas, kuris Kėdainių arenoje praūš jau šį sekmadienį balandžio 10 dieną.

Tam, kad savo akimis stebėtų, kaip varžosi kone trys dešimtys komandų, Kėdainių „Nevėžio“ atstovai sukorė per 320 kilometrų ir aplankė mokyklas, kuriose bendrai mokosi daugiau nei du tūkstančiai moksleivių.

Turnyro tikslas – ugdyti kultūringą ir pagarbų elgesį sporto rungtynėse, o už bent vieną keiksmažodį varžybų organizatoriai turi teisę diskvalifikuoti žaidėjus arba visą komandą.

Snaiperių konkurse – brolių akistata

Pirmoji mokykla, į kurią išsiruošė Kėdainių „Nevėžio“ atstovai, buvo Miegėnų pagrindinė mokykla. Bendrojo lavinimo įstaiga svečius pasitiko labai svetingai ir išlydėjo be galo nuoširdžiai.

„Ir mes čia, tolimiausiame Kėdainių rajono pakraštyje, karštai sergame už krepšinį, už „Nevėžį“, už Lietuvą“, – sulaukusi ekipos krepšininkų vizito kalbėjo Miegėnų pagrindinės mokyklos direktorės pavaduotoja ugdymui Dalia Dzimavičienė.

Miegėnuose rankos taiklumą išbandė ne tik moksleiviai, bet ir mokytojai. Galiausiai kolegoms nosis nušluostė mokyklos direktorė Dalia Cechanavičienė. Profesionalų krepšinio kamuolį laimėjusi įstaigos direktorė didžiausios sėkmės linkėjo čempionų trejetukui, mokyklai atstovausiančiam krepšinio turnyro „Be pykčio“ finale – Gvidui RibikauskuiTomui Narbutui ir Vytautui Šemežiui.

Tiesa, 30 km nuo Kėdainių nutolusi mokyklėlė žada įkrėsti varžovams į kailį ir snaiperių konkurse – finalui įtemptai ruošiasi mokykloje nuo vidurio linijos pirmuoju bandymu taiklius metimus „smeigę“ broliai Ribikauskai – mokyklos garbę jaunesniųjų grupėje ginsiantis Gvidas ir jo jaunėlis brolis Vytautas.

T. Kingas: „Skirkime dėmesį jaunimui“

„Augau šalyje, kurioje nusikalstamumas yra labai didelis, todėl suprantu, kad labai svarbu rodyti tinkamą pavyzdį jaunajai kartai. Manau, kad po mūsų šiandienio vizito gatvėje atsidurs ar netinkamą gyvenimo kelią pasirinks bent jau keliais vaikais Lietuvoje mažiau.

Bent vienas augantis žmogus, išsaugotas nuo gyvenimo klystkelių, jau yra didžiulis visuomenės laimėjimas“,– renginio metu Miegėnuose sakė reprezentacinės Kėdainių krepšinio komandos legionierius, amerikietis Tayloras Kingas.

Krepšininkai – irgi žmonės

Krepšinio turnyro „Be pykčio“ estafetę visai netrukus perėmė Labūnavos pagrindinė mokykla.

„Mūsų mokyklos moksleiviai vyksta į Kėdainių areną, stebi kiekvienas „Nevėžio“ namų rungtynes, puikiai žino komandos žaidėjus. Tačiau vaikai į juos žiūri iš tolo. Krepšininkai atrodo nepasiekiami, tolimi, kaip kokie Dievai. Ir šitokie vizitai įrodo, kad krepšininkai – tokie patys žmonės, kaip ir kiekvienas iš mūsų, ir kad viską galima pasiekti, jei tik labai nori ir stengiesi“, – įsitikinęs Saulius Stanionis, Labūnavos pagrindinės kūno kultūros mokytojas.

Šiai mokyklai 8-10 klasių grupėje atstovaus Vygantas Baldyška, Lukas Grigužauskas, Saidas Mušinskas ir Modestas Rupšys. M. Rupšys dalyvaus ir taikliosios rankelės konkurse.

Kūno kultūros mokytojas – D. Gvezdausko klasiokas

Trečiojoje Kėdainių „Nevėžio“ stotelėje – Truskavos pagrindinėje mokykloje – klubo atstovus pasitiko Giedrius Šilkaitis – Kėdainių ekipos gynėjo Dariaus Gvezdausko klasės draugas. Jiedu ne tik mokėsi toje pačioje mokykloje Kaune, bet ir krepšinio treniruotes lankė kartu. G. Šilkaitis taip pat buvo perspektyvus krepšininkas.

„Vaikai, besimokantys Truskavos pagrindinėje mokykloje, yra labai sportiški. Ypač – aštuntaklasiai. Jie domisi įvairiomis sporto šakomis. Tik kartais jiems trūksta užsispyrimo ir noro. Tuomet savo mokiniams aš primenu: „Matot, D. Gvezdauskas treniravosi, siekė savo svajonės, ėjo toliau ir turi, kuo didžiuotis, o aš pabijojau ir sustojau“, – tarsteli G. Šilkaitis.

Truskavos pagrindinės mokyklos čempionais tapo „Žalgiriu“ pasivadinusio ketvertuko nariai, kovoje nė karto nesuklupę aštuntaklasiai Dominykas Nemanis, Mindaugas SteberiokasTomas Šildauskis, ir Vaidas Rašimas.

D. Nemanis bei jo mokyklos draugas M. Steberiokas susikaus su taikliausiais kitų mokyklų snaiperiais.

Ateities karjera prasideda mokyklos suole

„Šitokie renginiai yra labai sveikintini, kadangi lankydamiesi mokyklose, bendraudami su vaikais, galime padėti krepšinį pamilti vaikui, kuris, iš dalies ir mūsų dėka, užaugs profesionalus krepšininkas, gal net būsimas Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės narys. Ateities karjeros pamatai yra klojami dar mokykliniame suole“, – įsitikinęs Truskavos pagrindinėje mokykloje apsilankęs ir moksleivių rungtynėms teisėjavęs Kėdainių „Nevėžio“ įžaidėjas Aidas Viskontas.

Krakės: vietoj keiksmažodžių – „laba diena“

Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazija šiam tarpmokykliniam krepšinio turnyrui subūrė net devynias komandas. 8 – 10 klasių grupėje mokyklos garbę gins „BC Ažekai“ – Laurynas Bunys, Marius Juodis, Mantas Čepkauskas ir Nedas Dauparas, o vyresniųjų tarpe varžysis „Grizliai“ – Lukas Šaliakas, Valentas Stumbra ir Lukas Jocys.

Kėdainių krepšinio komandos gynėjui Ernestui Ežerskiui didžiulį įspūdį paliko Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos kūno kultūros mokytojai Robertas Kaselis ir Romualdas Varnas: „Jie – tikri sporto entuziastai. Labai svetingi, malonūs, rūpestingi. Ir moksleiviai čia tokie patys – jau lauke sutikti gimnazistai ėmė su mumis sveikintis, o kol priėjome sporto salę, „laba diena“ išgirdome kokį šimtą kartų“,– juokėsi „Nevėžio“ žaidėjas.

Taikliausios rankelės konkurse Kėdainių arenoje nuo aikštės vidurio jėgas su kitų mokyklų snaiperiais išbandys Marijonas Gurčinas ir Justas Račas.

Nuaidėjo aplodismentų jūra

Penktoji „Nevėžio“ klubo mestą iššūkį priėmė Josvainių gimnazija. Kai „Nevėžio“ žaidėjai įžengė į šios gimnazijos sporto salą, juos pasitiko griausmingi aplodismentai,o sausakimšoje sporto salėje susirinkę gimnazistai ekipos kapitono Vaidoto Volkaus ir legionieriaus iš Ukrainos – Aleksandro Kolčenkos prisistatymo klausėsi visiškoje tyloje.

Po atkaklios kovos paaiškėjo, kad į turnyro finalo vyresniųjų moksleivių krepšelį pateko Lukas Butvilas, Karolis Žukas, Džiugas Andriuškevičius ir Aurimas Kybartas, o jaunesniųjų – Nojus Savelis, Jonas Grigas, Rokas Kybartas ir Andrius Patašius.

Į snaiperių konkursą Josvainių gimnazija deleguos J. Grigą ir Arną Vaišnorą.

Daugiausia aistrų sulaukė draugiškas mačas tarp Kėdainių „Nevėžio“ atstovų ir gimnazistų. Keli šimtai Josvainių gimnazijos sporto salėje susirinkusių moksleivių palaikė saviškius, kad per skanduotes „Jos-vai-niai, Jos-vai-niai!“ nebuvo girdėti teisėjo švilpukas.

Centruojantis gimnazijos direktorius

Paskutinioji, šeštoji mokykla, pasiryžusi išbandyti jėgas krepšinio turnyre „Be pykčio“ buvo Akademijos gimnazija.

Gimnazija, kurioje mokosi 513 moksleivių, iš kitų išsiskyrė tuo, kad čia mačui prieš Kėdainių „Nevėžio“ trejetuką marškinėlius apsivilko ir į aikštelę išbėgo pats mokyklos direktorius Liudas Tauginas. Vidurio puolėjo pozicijoje žaidęs direktorius profesionaliais derinukais su Edgaru McKnightu nustebino ne tik gimnazistus, bet ir mokytojus.

Visgi, krepšinio turnyro „Be pykčio“ finale, 8 – 10 klasių grupėje varžysis Ignas Dranginis, Mantas Martuzevičius, Martynas Dapkevičius ir Pijus Kizerskis. Vyresniųjų – 11–12 klasių moksleivių grupėje rungtyniaus Rokas Auškalnis, Danas Burzdžius, Arminas Banevičius ir Simas Gliokas.

Taikliausių Akademijos gimnazijos rankelių savininkai – Aivaras Baševas ir Justas Vaičiūnas.