Svarbus kiekvienas taškas: viskas paaiškės tik po paskutiniojo turo

Jau šįvakar, 18 valandą, Kėdainių „Nevėžis“ stoja į dvikovą su Lisabonos „Benficos“ ekipa. Pirmoji šių komandų akistata Portugalijoje pasibaigė portugalų pergale 88:83. Prieš paskutinę „repeticiją“ – rytinę treniruotę – reprezentacinės Kėdainių krepšinio ekipos trenerio Ramūno Cvirkos asistentas Paulius Juodis sutiko pasidalinti mintimis apie artėjantį išbandymą su portugalais.

– Pauliau, vakar Lisabonos „Benficos“ treneris Jose Rodrigesas akcentavo, jog šįvakar „Nevėžio“ aikštės pranašumas gali tapti svariu koziriu. Ką jūs manote apie tai?

– Na, tiesa, galbūt svečiai galvoja, kad namų pranašumas gali suteikti mums papildomos motyvacijos. Tikisi, jog mus palaikantys sirgaliai gali tapti šeštuoju mūsų žaidėju. Galbūt svarsto, jog namų salėje galime pataikyti geriau. Nors iš tiesų gerai pataikėme ir per pirmąsias tarpusavio rungtynes Lisabonoje. Lemiamas veiksnys, mano manymu, šįvakar bus gynyba, nes „Benfica“ yra puolimo tipo komanda. Ji labai intensyviai žaidžia visas keturiasdešimt minučių. Negana to, labai gerai ir pataiko. Turėsime pranašumą tuo atveju, jeigu įvesime savo taisykles ir pastatysime varžovus į pozicinį žaidimą.

– Išvykoje Lisabonoje pralaimėjote penkiais taškais. Ko tąsyk pritrūko?

– Vienu metu atsilikinėjome penkiolika taškų, tačiau per dvi minutes sugebėjome sumažinti deficitą. Ko gero, pritrūko šaltų nervų ir kaip galima labiau stabdyti jų greitą puolimą. Tiesa, tąkart puikiai sužaidė ir jų ketvirtosios pozicijos žaidėjas Robinsonas, tąsyk turėjęs tiesiog fantastišką vakarą. Jis sumetė visus metimus. Net ir per iškeltas „Nevėžio“ žaidėjų rankas.

– Ar „Benfica“ yra tokia komanda, kurioje netikėtai gali atsirasti ir iššauti kitas lyderis? Jeigu šįvakar bus ne Robinsono vakaras, galbūt tai gali būti kurio nors vieno iš trijų likusių legionierių ar netgi portugalo vakaras?

– Taip, jų komandoje – trys amerikiečiai, aukšto lygio žaidėjai, bei vienas angolietis. Turintys daug potencialo. Mano žiniomis, yra ir keturi Portugalijos vyrų krepšinio rinktinės žaidėjai, todėl nereikia nuvertinti ir portugalų. Tų, kurie ekipoje žaidžia jau ne vienerius metus, žino sistemas, supranta trenerį. Šįvakar bus labai sunku.

– Vadinasi, Lisabonos ekipa nėra tokia, kaip, sakykime Orhuso „Bakken Bears“, statanti savo žaidimą „ant legionierių“?

– Ko gero, taip. Jeigu danų ekipoje vedantieji žaidėjai yra amerikiečiai, o danai – tik, sakykime, daugiau suolo žaidėjai, šiuo atveju tikimės ir svaraus portugalų indėlio.