Pernarava: „Per 45 mano darbo metus tokios šventės čia nebūta“

Septynioliktąja Kėdainių „Nevėžio“ projekto „Be pykčio“ stotele tapo Josvainių gimnazijos Pernaravos skyrius. Dar liko devynios ir … didysis finalas Kėdainių arenoje.

Tai – mažiausia švietimo įstaiga, dalyvaujanti ketvirtąjį sezoną gyvuojančiame, jau skirtingų rajonų mokyklas jungiančiame projekte.

Nykštukiniame Josvainių gimnazijos Pernaravos skyriuje dirba 15 pedagogų, mokslus kremta 52 vaikai, kurių jauniausieji dar nė nepasiekė mokyklinio amžiaus, o vyriausieji – devintaklasiai.

Sporto salėje telpa visa mokykla

„Tik penkiasdešimt du moksleiviai? Man regis, jie visi iki vieno ir suėjo čia, į savo mokyklos sporto salę: kas krepšinio turnyre 3 prieš 3 dalyvauti, o kas – dalyvaujančius stebėti iš šono“, – tokia nediduke, bet itin draugiškai jį sutikusia mokykla stebėjosi Pernaravoje svečiavęsis Kėdainių „Nevėžio“ ekipos legionierius, amerikietis Zaidas Hearstas.

Tai – antroji mokykla, kurioje lankosi Z. Hearstas šio sezono projekto „Be pykčio“, Kėdainių „Nevėžio“ organizuojamo kartu su partneriu – Aukštaitijos krepšinio mokykla, metu.

„Teisėjausiu aš? – Josvainių gimnazijos Pernaravos skyriaus kūno kultūros mokytojui Vytautui Vaidotui jam į rankas perdavus švilpuką teisėjauti trijų komandų kovoms, juokais paklausė legionierius. – Tik su sąlyga, kad vienai iš trijų komandų – merginų rinktinei – galėsiu padaryti vieną kitą nuolaidėlę.“

Griausmas: patirties ir jaunystės tandemas

Krepšinio turnyre „Be pykčio“ Josvainių gimnazijos Pernaravos skyriuje geriausiai sekėsi „Griausmu“ pasivadinusiai įstaigos šeštokų ir devintokų komandai.

Finaliniame projekto etape Kėdainių arenoje vėlyvą pavasarį Pernaravos skyriaus vėliava išdidžiai plevėsuos šeštokai Arnas Remeikis ir Aidas Gogolinskas bei devintokai Jaunius Kantautas ir Edvinas Galinis.

Tritaškius mes septintokas, baudas – penktokė

Nosis vyresnėliams nušluostė, taiklumo išbandymą geriausiai išlaikė ir mokyklos garbę finaliniame etape taip pat gins penktokė Rita Barančiukaitė (baudų metimai) ir septintokas Egidijus Matkus (tritaškiai).

„Pradinukė“ įveikė kūno kultūros mokytoją

Pedagogų taiklumo rungtyje geriausiai sekėsi pradinių klasių mokytojai Laimai Bytautienei. Už nugaros ji netgi paliko Pernaravos skyriaus kūno kultūros mokytoją V. Vaidotą.

„Su krepšiniu tikrai draugauju, – šypteli pradinių klasių mokytoja L. Bytautienė. – Dažnai su vaikučiais mėtome baudas, lauke, esant šiltam orui, mielai „minusą“ sužaidžiame. Per savaitę turime dvi-tris kūno kultūros pamokas – ir nė vienos jokiu būdu negalėčiau „numuilinti“, pakeisti matematika ar lietuvių kalba… Jie patys tuoj reikalauja sporto, nori judėti, žaisti.“

Mokykla pagyvėjo, vaikai pasitempė

Beje, taikliausia Josvainių gimnazijos Pernaravos skyriaus pedagogė – ir šios seniūnijos stalo teniso komandos narė.

„Stalo tenisą mėgstu taip pat, kaip ir krepšinį – labai labai. Atvykstu ir į Kėdainių areną pasižiūrėti „Nevėžio“ rungtynių, mokykliniame autobusiuke keliauju kartu su vaikais, juos palydžiu, – pasakojo L. Bytautienė. – Šiandien pas mus atvykus „Nevėžio“ atstovams, mokykla nepaprastai pagyvėjo, vaikai pastebimai pasitempė. Atvežėte didelį didelį džiaugsmą.“

Tokio „kalibro“ sportininkų nebuvę

Keturiasdešimt penkerius metus Josvainių gimnazijos Pernaravos skyriuje pedagoginį darbą dirbantis V. Vaidotas neatrodė susikrimtęs po pralaimėjimo kolegei, pradinių klasių mokytojai pedagogų taiklumo išbandymo metu.

„Kultūriniais reikalais pas mus atvykstančių svečių yra, bet sportiniais… nepamenu tokio atvejo per 45 savo pedagoginio darbo metus, – svarstė Josvainių gimnazijos Pernaravos skyriaus istorijos ir kūno kultūros mokytojas. – Na, nebent pats pasikviečiu užsukti, su moksleiviais pasižaisti vietinius miestelio vaikinukus, kurie žaidžia krepšinį, turi komandą. Bet tokio kalibro sportininkai, kaip kad Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkai,  pas mus – pirmąjį kartą. Vienareikšmiškai. Juk mes – Pernarava, ne Kaunas ir netgi ne Kėdainiai. Tačiau kaip ir didelių mokyklų bendruomenės, norime sportuoti, norime dalyvauti, norime išlikti ir nebūti išskirti iš kitų.“

Ruošiasi akademiškiai ir dotnuviai

Kėdainių „Nevėžio“ krepšinio klubo projektas „Be pykčio“ šįmet keliauja po šešių šalies rajonų mokyklas.

Artimiausios krepšinio turnyro 3 prieš 3 krepšinio stotelės – Kėdainių rajone esančios Akademijos gimnazija ir Dotnuvos pagrindinė mokykla.