Pergalės prasideda… šiandien!

Sekmadienį po kurio laiko Kėdainių arenoje savų sirgalių akivaizdoje „Nevėžio“ krepšininkai iškovojo ketvirtąją Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) pergalę. Tąkart prieš Dariaus Dimavičiaus auklėtinius krito Utenos „Juventus“.

Taip, šįmet sezonas sudėtingas – tačiau kam nebūna? (K. Galvelė)

Šioms rungtynėms, tarsi nujausdamas, palaikyti komandai surviliškietis Karolis Galvelė su jaunėle seserimi ir bičiuliais paruošė tris plakatus. Vienas iš jų pranašiškai teigė: „Pergalės prasidės šiandien“.

Ir… prasidėjo!

Sirgti už savus – net ir kai nesiseka

„Kėdainių krepšinio klube pastaruoju metu įvyko daug permainų. Pasikeitė vyriausiasis treneris, išėjo Simas Buterlevičius, kas buvo nemažas siurprizas, neseniai prie „Nevėžio“ prisijungė Kroatijos krepšinio rinktinės įžaidėjas. Pasitarėme su draugais ir nusprendėme, kad savo komandą būtina palaikyti ne tik, kai ji laimi, bet, ypatingai, kuomet pralaimi ir dar išgyvena permainas. Todėl šįkart nusprendėme už „Nevėžį“ sirgti dar karščiau ir pasigaminome plakatus, – šyptelėjo su buvusiais klasės draugais, su kuriais suvedė Kėdainių šviesioji gimnazija, jau trečiąjį sezoną „Nevėžio“ namų rungtynes stebintis K. Galvelė. – Mums čia atvykti yra didelė pramoga. Turbūt ne kiekvienas įvertina tai, jog gali gyvai stebėti savo miesto komandos rungtynes, kai, tuo tarpu, tokie miestai kaip Jonava ar Marijampolė Lietuvos krepšinio lygos rungtynių stebėti privilegijos neturi. Man apskritai atrodo, kad kiekvienas Kėdainių krašto žmogus, kuriam bent kiek brangus savas miestas ir bent kiek įdomus krepšinis, turėtų dažniau praverti Kėdainių arenos duris. Man didžiulė garbė kalbėti su draugais iš kitų, didesnių, miestų, to paties Vilniaus, Kauno ar Klaipėdos, ir pasakyti, jog ir mano miesto komanda – Kėdainių „Nevėžis“ – žaidžia LKL‘e. Taip, šįmet sezonas sudėtingas – tačiau kam nebūna?“

Seka visur ir viską

K. Galvelė su buvusiais klasės draugais jau trečiąjį sezoną iš eilės įsigijo abonementus į Kėdainių „Nevėžio“ namų rungtynes. Vaikinas taip pat nepraleidžia nė vienerių ekipos išvykos rungtynių, tiesa, šias stebi internete.

„Nuolat seku „Nevėžio“ naujienas komandos internetiniame tinklalapyje, „Facebook“, „Instagram“ paskyrose. Lietuvos krepšinio lygos puslapyje tikrinu „Nevėžio“ statistiką. Man tai – labai įdomu, – pasakoja dvidešimt trejų metų surviliškietis, Vilniaus universitete studijuojantis geografiją. – Džiugu, kad pastaruoju metu „Nevėžis“ išties stebina savo žaidimu. Rodo šiokį tokį progresą, kurį pastebėjome jau principinėse rungtynėse dėl vietos paskutinėje „Betsafe-LKL“ turnyrinės lentelės pozicijoje su Šiaulių „Šiauliais“.“

Akivaizdu, kad pirmiausia R. Miniotas man labai artimas dėl barzdos… Dar – dėl to, kad kėdainietis ir, negana to, vairuoja „Audi“. (K. Galvelė)

Užburia ir sujungia

K. Galvelė studijuoja sostinėje, o jo kėdainiečiai bičiuliai apsistoję Kaune. Marius Lukšys studijuoja, o Mindaugas Kažukauskas laikinojoje sostinėje dirba IT srityje.

„Krepšinis, atmosfera, kurią sukuria krepšininkai aikštėje, o sirgaliai – tribūnose, mus išties užburia. Turime kaimynes, aktyvias sirgales iš Surviliškio K sektoriuje, kurios ganėtinai patriukšmauja „Nevėžio“ rungtynėse, – pasakoja K. Galvelė. Jo namus Surviliškyje ir Kėdainių areną skiria apie 18 kilometrų. – Tai – juokingas atstumas. Abonementus turime, tad bilietų kaskart pirkti nereikia. Pirmyn atgal suvažinėti degalų sąnaudos tesiekia penkis eurus. Ką tai reiškia kas dvi, tris savaites, kuomet vyksta namų rungtynės? Kiti tiek lengva ranka išleidžia greitam maistui ar cigaretėms. O čia, arenoje, „pasikrauni“ visko – energijos, gerų emocijų, juoko. Pabūni su draugais – suvažiuojame iš skirtingų miestų, ir komandą palaikome, ir pabendraujame. Kuomet už lango prastas oras, o arenoje – šilta ir jauku, ir jeigu dar ekipa padovanoja pergalę – ar gali kas būti geriau?“

Krepšinis nuo alaus – atsiejamas?

Nuo 2015-ųjų metų Kėdainių arenoje nebeprekiaujama alkoholiniais gėrimais. Kaip į tai žvelgia K. Galvelė, su bendraamžiais nepraleidžiantis nė vienerių Kėdainių „Nevėžio“ ekipos namų rungtynių?

„Tik teigiamai. Kažkodėl visuomenėje yra susiformavęs požiūris, kad alus ir krepšinis yra du neatsiejami dalykai. Bet visuomenėje taip pat populiaru manyti, jog vienas nuo kito neatsiejami medžioklė ir alkoholis, – kalbėjo K. Galvelė. – Bet aš, kaip medžiotojas mėgėjas, galiu pasakyti, jog alkoholis, kad ir kaip galbūt atrodo, jog jis suteikia euforijos jausmą, iš tiesų visus pojūčių malonumus nuslopina. Išgėrę nepajuntame tikrojo sporto skonio, kad ir koks jis bebūtų, kaip ir medžioklės. Aš labai palaikau šį sprendimą ir džiaugiuosi, jog mano miesto arenoje neprekiaujama alkoholiniais gėrimais. Užtat kaskart su draugais vietinius prekeivius paremiame įsigydami giros ir užkandžių. Jeigu bent kas antras sirgalius padarytų tą patį, galbūt vietos prekeiviai būtų labiau motyvuoti, tarkime, kad ir praplėsti prekių asortimentą.“

Mėgstamiausias – barzdotasis Miniotas

Paklaustas, kuris gi Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkas labiausiai jį džiugina savo žaidimu, ilgai K. Galvelė nedvejoja – sunkiojo krašto puolėjas kėdainietis Regimantas Miniotas.

Būna, kad mums nesiseka, būna, kad mums sunku, bet mes vis tiek stengiamės. Mes einam ir darom, kad ir kaip sudėtinga būtų, ir niekada nepasiduodam. (K. Galvelė)

„Akivaizdu, kad pirmiausia jis man labai artimas dėl barzdos… Dar – dėl to, kad kėdainietis ir, negana to, vairuoja „Audi“, – juokiasi ištikimas „Nevėžio“ aistruolis K. Galvelė, į ekipos namų rungtynes atsivedantis ne tik bendramokslius, bet ir savo trylikos metų seserį Akvilę. – O jeigu rimčiau, tai mane džiugina jo žaidimas. Pastaruoju metu – žvelgiant mano, fano, o ne eksperto, akimis – R. Miniotas padarė progresą. Pastebimai pagerėjo jo pataikymas iš trijų taškų zonos. Maloniai stebina ir naujasis „Nevėžio“ legionierius Kroatijos vyrų krepšinio rinktinės įžaidėjas Martinas Junakovičius.“

Komanda, atspindinti mentalitetą?

Viename iš namų rungtynėms su Utenos „Juventus“ jaunuolių paruoštų plakatų parašyta: „Nevėžis“ – ne upė, „Nevėžis“ – jėga.

Kas gi Kėdainių „Nevėžis“ yra pačiam K. Galvelei?

„Man „Nevėžis“ yra Lietuvos vidurio žmonių mentalitetui atstovaujanti komanda. Būna, kad mums nesiseka, būna, kad mums sunku, bet mes vis tiek stengiamės. Mes einam ir darom, kad ir kaip sudėtinga būtų, ir niekada nepasiduodam“, – šypteli Miegėnuose (Kėdainių r.) gimęs, bet po šeimos namus nuniokojusio gaisro į gretimą Surviliškio miestelį su artimaisiais persikėlęs ir naujus namus įsirenginėjantis K. Galvelė.

Justina Šveikytė, www.rinkosaikste.lt