Pergalę iš Kėdainių išsivežė „Lietkabelis“ (papildyta trenerio komentaru)

Trečiajame „Tete-a-tete Casino-LKL“ 2015-2016 m. mače Kėdainių „Nevėžis“ nusileido Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkams rezultatu 70:87 (15:20, 22:15, 10:24, 23:28).

Kol kas elitinėje Lietuvos krepšinio lygoje tik trys ekipos lieka be pergalių – Kėdainių „Nevėžis“, Šiaulių „Šiauliai“ ir Alytaus „Dzūkija“.

Pusantros minutės nė vienai ekipai nepavyko pralaužti ledų ir pelnyti taškų. Pagaliau tris taškus pelno „Lietkabelio“ įžaidėjas Brandonas Woodas, tačiau „Nevėžio“ kapitonas Vaidotas Volkus atsako galingu dėjimu iš viršaus drebindamas svečių krepšį (2:3). „Nevėžiui“ tenka visą laiką vytis savo oponentus, ir kėlinys baigiasi Kėdainių miesto ekipai atsiliekant rezultatu 15:20.

Antrąjį rungtynių ketvirtį Tayloras Kingas pradeda taikliu tritaškiu metimu (18:20), ir „Nevėžio“ puolim0 mašina įsivažiuoja. Po dviejų kėlinių „Nevėžis“ jau priekyje – 37:35.

Trečiajame kėlinyje iniciatyvos imasi „Nevėžio“ įžaidėjas Saahas Nimley‘us. Pelnęs šešis taškus iš eilės, padedamas ir komandos kapitono bei jo pelnomų taškų, veda aikštės šeimininkus į priekį. Kėliniui įpusėjus Kėdainių ekipa išsaugo minimalią persvarą – 47:46.

Tačiau netrukus viskas apsiverčia aukštyn kojomis. Brandonas Woodas tolimu metimu smogia „Nevėžiui“ į paširdžius, ir trečiajame ketvirtyje likus žaisti dvi minutes, „Lietkabelis“ išsiveržia į priekį  jau aštuoniais taškais  (47:55). Po trijų kėlinių svečių iš Panevėžio persvara daugiau nei įtikinama – 47:59.

Ketvirtajame kėlinyje abi komandos žaidžia labai rezultatyviai, tačiau koją „Nevėžiui“ pakiša klaidos. „Lietkabelis“ triumfuoja rezultatu 70:87.

„Nevėžis“: S.Kymantas 15 (7 atk. kam.), T.Kingas 14 (5 atk. kam.), D.Gvezdauskas 13, A.Aleksandrovas 11.

„Lietkabelis“: B.Woodas 25, A.Valeika (8 atk. kam.) ir J.Love‘as po 14, A.Labuckas 13 (8 atk. kam.), V.Vasylius 12.

Statistika: Per pirmuosius du kėlinius pirmaujanti komanda keitėsi net penkis kartus, rezultatas lygus buvo dusyk.

Antrojoje rungtynių pusėje pirmaujanti komanda keitėsi tik kartą – į atlapus varžovams kibęs „Nevėžis“ išsiveržė, o vėliau buvo priverstas vytis varžovus.

Debiutas: Kėdainių „Nevėžio“ gretose debiutavo amerikietis Grantas Johnsonas. Taškų 4:36 min. aikštelėje praleidęs legionierius nepelnė, tačiau spėjo du kartus prasižengti.

Antrojoje rungtynių pusėje pirmaujanti komanda keitėsi tik kartą – į atlapus varžovams kibęs “Nevėžis” išsiveržė, o vėliau buvo priverstas vytis.

Tritaškiai: Po dviejų kėlinių abi komandos iš viso buvo įmetusios septynis tritaškius. Tolimus metimus 50% taiklumu mėtė „Nevėžio“ žaidėjai Tayloras Kingas (3/6) ir Andrius Aleksandrovas (2/4) bei „Lietkabelio“ žaidėjas Valdas Vasylius (1/2). „Nevėžis“ buvo įmetęs 5 tritaškius, „Lietkbelis“ – 2.

Antrojoje runtynių dalyje abi komandos realizavo po penkis tritaškius. „Nevėžiui“ tam prireikė 15 bandymų, „Lietkabeliui“ – 13.

Laikas: Panevėžio „Lietkabelio“ ekipos gretose ant parketo daugiausia laiko praleido Brandonas Woodas (37:02 min.), „Nevėžio“ – Andrius Aleksandrovas (30:00 min.).

Po rungtynių „Nevėžio“ ekipos strategas Ramūnas Cvirka negailėjo kritikos savo žaidėjams:

Trečios rungtynės – trečias pralaimėjimas. Kada gi sulauksime pergalių?

– Jeigu žaisime kaip šiandien, reikės laukti dar ilgai. Šiandien ir vėl pralošėme trečiąjį kėlinį, pralošėme kovą dėl atšokusių kamuolių  – varžovai po mūsų krepšiu nusiėmė septyniolika kamuolių. Padarėme aštuoniolika klaidų, penkios-šešios iš jų buvo žingsniai.

Jeigu žaidėjai nori žaisti LKL – čia ne sporto mokykla – jie jau turi mokėti dėti žingsnį ir mušti kamuolį.

– Kiek lemia tai, kad komandoje nėra antrojo vidurio puolėjo?

– Na, matote, kai Vaidotas Volkus žaidžia po krepšiu, lieka skylė gynyboje. Būtų dar vienas vidurio puolėjas, būtų kitaip, nes Simonas Kymantas negali žaisti visą laiką. Jis gali žaisti atkarpas, penkias-šešias minutes.

Ypač pirmoji rungtynių pusė S. Kymantui nebloga buvo, pagal subegėjimus jis normaliai žaidžia.

– „Nevėžio“ žaidimas šiandien buvo gana banguotas. Kas lemia tas bangas?

– Bangas lemia žaidėjų meistriškumas. Jeigu jau išsiveržiame į priekį, tačiau darome klaidas, skubotus metimus, varžovai po mūsų krepšiu nusiima kamuolius ir kartoja metimus, vėl tenka vytis.

– Vidurio puolėjų grandis ekipoje – silpniausia. Ar dairotės kito vidurio puolėjo?

– Taip. Šiuo metu vyksta derybos. Viskas paaiškės jau kitą savaitę.