P. Juodis: „Baterijas pakrovėme – „važiuosime“ iki sezono galo“

Po pertraukos į arenas sugrįžta Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) kovos. Šiandien Kėdainių „Nevėžis“ išvykoje susikaus su Klaipėdos „Neptūnu“. Ginčo kamuolys „Švyturio“ arenoje į orą pakils 17:00 val.

Pertraukos reikėjo ir patiems

– Kokiomis nuotaikomis ant parketo sugrįžtate po trijų savaičių pertraukos? – www.kknevezis.lt paklausė Kėdainių „Nevėžio“ stratego Pauliaus Juodžio.
– Prieš pertrauką savijautos komandoje buvo, sakyčiau, nekokios. Žaidėjai buvo „išlūžę“, „išgriuvę“, gripuojantys, traumuoti. Treniravomės ir septyniese, ir aštuoniese, tad treniruotės nebuvo pilnavertės.
Pirmąją savaitę skyrėme sportinės būklės atgaivinimui. Turėjome viltį „pasikrauti“ baterijas. Tai mums pavyko (šypteli).
– Su kokiomis mintimis išvykstate į uostamiestį?
– Esame nusiteikę kovingai. Darbingai. „Išsilaižėme“ žaizdas, ligas, traumas, visi vienuolika žaidėjų Klaipėdoje bus pasiruošę išbėgti į aikštelę.

Pasipildė G. Staniuliu ir A. Zakharovu

– Per šią pertrauką „Betsafe-LKL“ ekipos nesnaudė. Šiaulių „Šiauliai“ pasistiprino įžaidėju, Klaipėdos „Neptūnas“ – vidurio puolėju. Įvyko permainų ir Kėdainių „Nevėžyje“: atsisveikinote su Vladislavu Koreniuku ir Valedijumi Likhodejumi, „pasisveikinote“ su Giedriumi Staniuliu ir Aleksandru Zakharovu. Kokią formą demonstruoja komandos naujokai?
– Na, A. Zakharovas su komanda vakar treniravosi tik antrąjį kartą. Kol kas su „Nevėžiu“ jis yra praleidęs tik 180 minučių (šypteli).
G. Staniulis prie mūsų prisijungė prieš nepilnas dvi savaites. Natūralu, kad jam dar trūksta tarpusavio su komandos draugais supratimo ir jų pajutimo, o tai buvo labai akivaizdu per draugiškas rungtynes su Utenos „Juventus“. Kol kas G. Staniulis per treniruotes atrodo geriau nei per rungtynes. Tikimės, kad artimiausiu metu ir per rungtynes jis žais tokį žaidimą, kokį demonstruoja per treniruotes.
Naujokai lietuviai ekipoje gerai tuo, kad jie labai greitai pritampa, perkanda, ko iš jų reikalaujama. Lengvai įsilieti pavyko ir Tadui Sedekerskiui, prie mūsų prisijungusiam gruodį. Jau nė nekalbu apie Margirį Normantą, pas mus atvykusį prieš pat Šv. Kalėdas. Liežuvis nesivertė vadinti jo naujoku – atrodė, kad Margiris pas mus žaidžia jau nuo sezono pradžios (juokiasi).
– „Betsafe-LKL“ pirmenybėse dalyvaujančios komandos stiprintis gali iki kovo 13 dienos. Reprezentacinė Kėdainių krepšinio komanda savo limitą šiame sezone jau išnaudojo, tiesa?
– Taip, sudėtimi, kuria žaidžiame šiandien, rungtyniausime iki sezono galo. Tikimės, kad pavyks išvengti traumų, ligų, kad nereikės rungtyniauti penkiese ar šešiese.

Scenarijai dar gali keistis

– Treneri, kokia komanda Kėdainių „Nevėžis“ buvo rugsėjį ir kokia ji yra šiandien, sezonui persivertus į antrąją pusę, pasukus link „Betsafe–LKL“ finišo tiesiosios?
– Negalima pasakyti, kad ji pasikeitė į blogą ar į gerą pusę. Vienai grandžiai stringant, mes ieškome stiprybės kitoje vietoje. Komanda – tarsi procesas, kuris nenutrūksta. Nėra taip, kad pagauni vieną bangą ir „važiuoji“ ant jos. Krenta vieno žaidėjo forma, antras – suserga, trečias turi pereiti rungtyniauti į kitą poziciją.
Taip kad tas tris laisvas savaites norėjosi išnaudoti lemiamam atsigavimui, nes nuo dabar reikės „vežti“ viską iki sezono galo be atokvėpio.
– Sakykite, Pauliau, ko Kėdainių „Nevėžiui“ vis pritrūksta, kad iš lentelės pabaigos komanda žengtų bent pora žingsnelių aukščiau?
– Pergalių (šypteli). Nemažai rungtynių pralaimėjome keliais taškais, tikrai ne beviltiškai. Šįmet Lietuvos krepšinio lyga labai pajėgi, ir rungtyniauti joje – sudėtinga.
O galbūt lemiamais momentais atsiliepia ir nuovargis.
Tačiau padėtis turnyro lentelėje tokia, kad iš eilės dvi pergales iškovojusi ekipa iškart gali truktelti keliais laipteliais aukščiau, dukart pralaimėjusi – kristi ne vienu laipteliu žemyn. Dar galime pamatyti labai daug nenuspėjamų rungtynių, rezultatų ir pokyčių turnyrinėje „Betsafe–LKL“ lentelėje.

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) dvikovą tarp Kėdainių „Nevėžio“ ir Klaipėdos „Neptūno“ galite stebėti čia: https://www.delfi.lt/video/transliacijos/anonsai/betsafe-lkl-cempionato-rungtynes-neptunas-nevezis.d?id=77269061