„Nevėžis“ parveža pergalę iš Vilniaus!

Kėdainių „Nevėžis“ (5-25)  nutraukė dvylikos pralaimėjimų seriją „Betsafe-LKL“ čempionate –  svečiuose 70:68 (13:18, 21:10, 15:23, 21:17) patiesė Vilniaus „Rytą“ (23-8).

Svečiai iš Kėdainių metė favoritams itin rimtą iššūkį nuo pirmųjų minučių bei pirmavo dažniau nei atsilikinėjo. Rungtynių viduryje „Nevėžis“ laimėjo atkarpą 19:5 bei išsiveržė į priekį 36:28.

Sostinės klubas pabandė perlaužti rungtynes trečiojo ketvirčio pabaigoje, kai spurtavo 13:2 bei persvėrė rezultatą savo naudai 51:47, bet „Nevėžis“ nesutriko ir kovojo iki galo.

Ketvirtajame kėlinyje Kėdainių klubas spurtavo 10:2 bei vėl išsiveržė į priekį 59:55. Negana to, Dariaus Dimavičiaus auklėtiniai 67:62 pirmavo ir likus žaisti vos kiek daugiau nei 2 minutes.

Tuomet „Rytas“ spurtavo 6:0 ir persvėrė rezultatą (68:67), bet prasidėjus paskutinei minutei Martinas Junakovičius pataikė ypatingos svarbos dvitaškį – 69:68.

D.J. Seeley ir Regimanto Minioto tritaškiai netrukus skriejo pro šalį, o likus žaisti 10 sekundžių kamuolį apmaudžiai savo aikštelės pusėje prarado Einaras Tubutis.

Martynas Varnas tuomet įmetė vieną baudos metimą iš dviejų, o lemiamą E. Tubučio metimą iš toli blokavo Gabrielius Maldūnas, todėl itin saldžią pergalę šventė svečiai.

Kėdainiškiai laimėjo nepataikę nė vieno tritaškio (0/9), o nuo baudų metimo linijos atakuodami tik 60 proc. tikslumu (12/20). Jie rečiau klydo (16:18) ir dominavo pagal taškus iš po krepšio (52:36).

Į pergalę komandą vedė 18 taškų pelnęs ir 9 kamuolius atkovojęs Gabrielius Maldūnas, jis surinko 26 naudingumo balus. 12 taškų pridėjo Zaidas Hearstas.

Pralaimėtojams 15 taškų surinko D.J. Seeley, 11 – Arnas Butkevičius, 10 – Martynas Echodas.