„Nevėžis“ BBL čempionatą pradėjo nesėkme

Pirmojoje Baltijos krepšinio lygos (BBL)  dvikovoje Panevėžio „Lietkabelis“ namų arenoje įrodė savo pranašumą prieš Kėdainių „Nevėžį“ rezultatu 78:71  (13:11; 25:19; 14:20 26:21)

Rungtynes gana vangokai pradėjo abi ekipos. Įpusėjus pirmajam kėliniui „Lietkabelis“ pirmavo rezultatu 4:2. Pradėję kiek aktyviau pulti, panevėžiečiai išsiveržė į priekį 8:4. Pasibaigus nerezultatyviam pirmajam kėliniui aikštės šeimininkai turėjo dviejų taškų pranašumą – 13:11.

Antrajame kėlinyje po nedidelio spurto „Lietkabelio“ krepšininkai išsiveržė į priekį 18:11. Po taiklaus Tayloro Kingo tritaškio metimo „Nevėžio“ deficitas mažėja – 18:14. Įpusėjus kėliniui, panevėžiečiai susikrauna rekordinį – 10 taškų pranašumą (26:16), kurį kėdainiečiai šiek tiek aptirpdo besibaigiant antrajam rungtynių ketvirčiui (38:30).

Trečiajame ketvirtyje Kėdainių „Nevėžis“, atrodo, įgauną antrąjį kvėpavimą – po taiklių Tayloro Kingo ir Saah Nimley tritaškių metimų „Nevėžis“ išsiveržia į priekį – 42:43. Rezultatyviais metimais besikeičiančios ekipos kėlinį užbaigia vietos ekipai pirmaujant rezultatu 52:50.

Ketvirtajame kėlinyje įtampa pasiekė maksimumą, o „Nevėžis“ nuolat mynė varžovams ant kulnų. Po taiklaus Granto Johnsono tritaškio metimo likus kiek daugiau nei 3 minutėms iki rungtynių pabaigos, 67:64. Spurtavę 5:0, aikštės šeimininkai iki rungtynių pabaigos likus dviems su puse minutės atsikvepia lengviau, susikrovę 8 taškų persvarą – 72:64. Likus dviems minutėms, „Nevėžio“ deficitas buvo 10 taškų (74:64). Rungtynės baigėsi Panevėžio „Lietkabelio“ pergale 78:71.

Ranka nesudrebėjo: „Nevėžio“ gretose debiutavęs Mindaugas Kupšas per pirmąją rungtynių pusę baudų metimus mėtė 100% taiklumu – 5/5. Taip pat taikliai baudas mėtė ir dar keturi krepšininkai -Johnsonas Grantas (2/2), Jermaine Love (2/2), Brandonas Woodas (3/3) ir Arnas Labuckas (2/2).

Rezultatyviausi: Pirmojoje rungtynių pusėje Arnas Labuckas „Lietkabeliui“ buvo pelnęs 12 taškų, o „Nevėžio“ gretose rezultatyviausias buvo Tayloras Kingas, pelnęs 8 taškus.

„Nevėžis“: T. Kingas 18, D. Gvezdauskas 13, G. Johnsonas 11, M. Kupšas ir V. Volkus 7, E. Ežerskis 4, S. Kymantas 2.

„Lietkabelis“: A. Labuckas 17, B. Woodas 16, A. Valeika 10, J. Kazakauskas 9, J. Love ir L. Aukštikalnis 8.