Naujasis „Nevėžio“ direktorius sieks komandą nutupdyti LKL viduryje

Nuo 2013-2014 metų sezono LKL atkrintamosiose varžybose nežaidęs Kėdainių „Nevėžis“ verčia naują savo gyvavimo puslapį su direktoriumi Algimantu Erciumi priešakyje, kuris sieks šio miesto komandą ir vėl paversti konkurencinga.

2015 metais „Nevėžis“ LKL užėmė 10-ąją vietą, 2016 m. ir 2017 m. – devintąją. Šiuo metu klubas kartu su Prienų–Birštono „Vytautu“ žengia turnyrinės lentelės apačioje.

Vakar „Nevėžio“ direktoriumi tapęs Ercius išsikėlė ilgalaikį tikslą, kad komanda atsidurtų bent LKL turnyrinės lentelės viduryje.

„Kuo aukštesnius tikslus keli, tuo labiau save motyvuoji jų siekti. Norisi, jog „Nevėžis“ negalvotų, kaip patekti į LKL atkrintamąsias varžybas ar kaip neiškristi iš LKL. Norisi, kad „Nevėžis“ būtų LKL viduryje, o sėkmingai susikomplektavus ir turint tinkamą biudžetą – ir sėkmingai varžytųsi Europoje. Ir nebūtinai FIBA Europos taurės turnyre.

Tai yra ne vienerių metų tikslas. Gali būti visko. Siekis yra didelis, bet manau, kad Kėdainiai yra miestas, galintis turėti geresnio lygio komandą. Yra nemažai pramonės įmonių, gamyklų, taip pat stiprių verslininkų. Reikia tik vieno tikslo, kad Kėdainiai suprastų, jog krepšinio klubas gali būti pajėgesnis“, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ kalbėjo 44-erių metų Ercius.

Prieš tai Ercius 26-erių metus dirbo Klaipėdos „Neptūno“ ekipoje, kur didžiąją laiko dalį užėmė atstovu ryšiams su visuomene pareigas, o paskutinius 7 mėnesius buvo klubo direktorius. Dėl naujo darbo jis apsigyvens Kėdainiuose.

Interviu „BasketNews.lt“ Ercius papasakojo apie derybas su „Nevėžiu“, mažinamas klubas skolas, būsimas pareigas ir komandoje liekančios buvusios direktorės Ingridos Marijošienės funkcijas.

– Kaip užsimezgė kontaktas su „Nevėžiu“?
– Pirmieji kontaktai iš „Nevėžio“ buvo jau prieš mėnesį. Turėjome ne vieną pokalbį, ne vieną diskusiją susitikus. Viskas baigėsi tuo, kad vakar galutinai priėjome prie bendrų siekių.

– Ko sieksite su „Nevėžiu“?
– Komandos valdyba ir steigėjai nori tik vieno, kad komandai būtų tik geriau. Visi nori, kad ekipa siektų aukštesnių tikslų ir aukštesnių vietų, kad krepšinis Kėdainiuose dar labiau atgimtų.

– Kokios bus jūsų, kaip direktoriaus, pareigos?
– Ieškosiu finansų, atliksiu komandos komplektavimą, prisidėsiu prie klubo įvaizdžio formavimo ir kita. Kažkas turi kurti strategiją. Visgi galiausiai viskas atsiremia į finansus, be jų negalima padaryti to, ko nori.

– Kokią finansinę situaciją atradote atėjęs į klubą?
– Apie finansus kol kas kalbėti negaliu, nes tik rytoj oficialiai pradėsiu dirbti ir pamatysiu visus popierius. Dabar viską žinau tik preliminariai.

– Komandoje lieka buvusi direktorė Ingrida Marijošienė, kuri vadovaus klubą aptarnaujančiam Paramos ir labdaros fondui „Krepšinio angelai“. Kokios bus jos funkcijos?
– Direktorius keičiamas ne todėl, kad buvo prastai dirbama. Tiesiog „Nevėžyje“ neužteko žmogiškųjų resursų, žmonių pajėgumo, kad būtų galima siekti kažko daugiau. Buvo būtina padidinti žmonių skaičių administracijoje bei komandos valdyme. O Ingrida dabar daugiau rūpinsis varžybų organizavimo ir ūkiniais reikalais.

– Ar dabar pagrindinis tikslas bus mažinti skolas?
– Nenoriu badyti pirštais į skolas. Nemanau, kad tik „Nevėžis“ turi uždelsimų su mokėjimais. Taip, vienas iš tikslų bus siekti, kad būtų kuo mažesni vėlavimai. Klubas anksčiau turėjo dar didesnių skolų, bet efektyviai dirbo ir jas mažino. Tikrai nėra taip, kad viskas pastaruoju metu buvo į blogąją pusę. Bet kartais ne viskas įvyksta taip, kaip planuoji.

Papildomų išlaidų pareikalavo žaidimas FIBA Europos taurėje, kurioje buvo pranokti lūkesčiai. Dalyvavimas pareikalavo papildomų išlaidų, o tai suvalgė dalį planuoto biudžeto. Buvo galima nedalyvauti, bet kalbame apie komandos prestižą ir siekį eiti į Europos taurę. Taip, dalyvaujant buvo išleista daugiau pinigų, o kitu atveju būtų galima atsiskaityti su krepšininkais ir neturėti jokių skolų. Bet tokiu atveju komanda nebūtų kažko pasiekusi FIBA Europos taurėje. Taip pat ir Lietuvai nebūtų iškovojusi reitingo taškų. Čia žaidžiama ne tik už Kėdainių, bet ir už Lietuvos garbę. Pasirodymas tikrai yra garbingas, pasiektas trečiasis etapas, esame tarp 16 stipriausių komandų.

– Sakėte, kad su komanda kontaktavote jau mėnesį. Galbūt padėjote į „Nevėžį“ privilioti Tadą Sedekerskį?
– Dar pernai, iš „Neptūno“ išvykus Larry Drew ir Omari Johnsonui, turėjome mintį kviestis Sedekerskį. Tuomet betrūko paskutinio „Baskonia“ sutikimo, kad Tadas atvyktų į Klaipėdą. Tik paskutinis žmogus vetavo.

Jis buvo mano valdomo „Neptūno“ sąrašuose ir vasarą, kuomet komplektavome komandą, tačiau negalėjome tiek ilgai laukti „Baskonia“ atsakymo. O dabar man labai malonu, kad žmogus, kurį labai norėjau matyti savo komandoje, atsidūrė „Nevėžyje“. Bus labai malonu su juo susitikti ir dirbti vienoje ekipoje bent iki sezono pabaigos.

basketnews.lt inf.