Krepšinis „Aušroje“ – kažkas tokio!…

Krepšinio klubo „Nevėžis“ organizuojamas projektas „Be pykčio“ apsilankė Lietuvos sporto universiteto (LSU) Kėdainių „Aušros“ progimnazijoje, kurioje mokosi 830 krašto pirmų-aštuntų klasių moksleivių.

Mokykloje lankėsi ir rekordinio iki šiol dalyvių skaičiaus kovoms teisėjavo Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkai – Valdas Vasylius ir Simas Buterlevičius.

Krepšinio dvasia – juntama

„Nevėžio“ ir Aukštaitijos krepšinio mokyklos rengiamas krepšinio turnyras 3 prieš 3 „Be pykčio“ kiekvienoje švietimo įstaigoje praeina ir panašiai, ir visiškai skirtingai.
Praeina turnyras be pykčio, bet, vis dėlto, kaskart pagrindinis renginio akordas būna vis kitoks.

Laisve improvizuoti pasinaudojo ir „aušriečiai“ – greta dviejų pagrindinių projekto talismanų „Nevėžio“ Liūtuko ir „Dobelės“ Košiaus prisijungė „Aušros“ progimnazijos simbolis pelėdžiukas, o Kėdainių „Nevėžio“ ir Aukštaitijos krepšinio mokyklos delegacija čia buvo sutikta ketvirtokų choru atliekamu mokyklos himnu.

„Visos mūsų šventės prasideda ir pasibaigia mokyklos himnu „Mano mokykla“. O šiandien pas mus – didelė šventė, kadangi krepšinis mūsų mokykloje – KAŽKAS TOKIO. Krepšinio dvasia čia tikrai gyvena, – tvirtina trisdešimt dvejus metus „Aušroje“ dirbanti pradinių klasių mokytoja Danguolė Tumėnienė. – Per kūno kultūros pamokas vaikai noriai juda, sportuoja ir krepšinį žaidžia. Žinote, yra programa „Word Art“, kurios pagalba debesėliuose su pradinukais mokomės dėlioti žodžius. Kai kurie paprašo išmokyti prisijungti prie programos ir toliau savarankiškai žodelius dėlioja namie. Vienas iš vaikiukų atėjęs kitą rytą ir sako su pasididžiavimu: „Mokytoja, aš į debesėlį surašiau visų NBA žaidėjų pavardes!“.“

22:30 vakaro: „Galime dalyvauti?“

LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazija 3 prieš 3 krepšinio turnyrui „Be pykčio“ subūrė net septynias komandas.

„Šiandien pas mus kaunasi šeštų-aštuntų klasių moksleiviai. Turime ir merginų komandą – mergaitės lanko krepšinį, tad vaikinams norint jas įveikti reikia gerokai pasistengti, – šyptelėjo „Aušros“ progimnazijos kūno kultūros mokytojas Tadas Lukoševičius. – Paskutinė, septintoji komanda į nuvažiuojantį traukinį įšokti spėjo turnyro išvakarėse – parašė man vakare, 22:30 val., ir pasiprašė dalyvauti. O apskritai tai vaikai su dideliu nekantrumu laukė „Nevėžio“ krepšininkų. Kelias savaites „Facebook“ tinkle rašė ir klausė to, kas aktualu: „Mokytojau, galime dalyvauti? Kodėl atvažiuos? Kas vyks? Kas tokie atvažiuos?“. Jiems tai – šventė.“

„Olimpinėje“ mokykloje – žinomi svečiai

„Esame išties sportiška ir, svarbiausia, sveika mokykla. Turime tris savaitines kūno kultūros pamokas. Pirmų-ketvirtų klasių moksleiviai, visi iki vieno, lankosi baseine. Įstaigoje dirba net keturi kūno kultūros mokytojai, – pasakojo „Aušros“ progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aida Gaižauskienė. – Visuomet šiltai sutinkame svečius, o sportininkus – tai ypatingai. Pas mus viešėjo lenktynininkas Benediktas Vaganas, olimpiečiai Virgilijus Alekna, Austra Skujytė, Daina Gudzinevičiūtė, Edvinas Krungolcas, Andrius Gudžius. Šiandien vieši reprezentacinės Kėdainių krepšinio ekipos žaidėjai V. Vasylius ir S. Buterlevičius. Stengiamės parodyti tikrą žmogų iš arti su visomis jo vertybėmis, kad vaikai gyvai pabendrautų, pasisemtų patirties. Turėdami galimybę – visada ja pasinaudojame.“

Pateko į finalą, į finalą pateko…

LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazijai finaliniame projekto „Be pykčio“ etape Kėdainių arenoje vėlyvą pavasarį atstovaus ir su kitų trijų dešimčių mokyklų geriausiomis komandomis varžysis septintokai Titas Bodendorfas, Ąžuolas Smagurauskas, Nojus Bukauskas ir Mantas Binkis.

Baudų konkurse triumfavo ir į finalinį etapą kelialapį iškovojo ketvirtokas Titas Navickas.

Rankos taiklumą tritaškių rungtyje išbandys septintokas Gytis Čibiras.

Pedagogų taikliarankių konkurse su švietimo įstaigų direktoriais ir kitais pedagogais varžysis „Aušros“ progimnazijos kūno kultūros mokytojas Rytis Karnatka.

Žengia į Panevėžio rajoną

Jau poryt, ketvirtadienį, Kėdainių „Nevėžio“ ir Aukštaitijos krepšinio mokyklos delegacijos laukia Panevėžio rajono Ramygalos gimnazija.

VISAS PROJEKTO „BE PYKČIO“ NAUJIENAS IR KELIONES SEKITE ČIA: https://www.facebook.com/BePykcio/