G. Minelgaitės nuotr.

Kėdainių „Nevėžis“ suklupo Šiauliuose (papildyta video)

Sekmadienio vakarą „Tete-a-Tete Casino-LKL“ rungtynėse Kėdainių „Nevėžis“ (8-23) patyrė nesėkmę Šiauliuose – Šiaulių „Šiaulių“ (14-17) komanda svečius iš Kėdainių įveikė rezultatu 112:90 (35:15; 27:16; 28:31; 22:28).

Atotrūkis. Įpusėjus pirmajam kėliniui, arenos šeimininkai pirmavo rezultatu 17:7, o po pirmojo kėlinio – 35:15. Abiejų ekipų krepšininkams išėjus ilsėtis per ilgąją pertrauką švieslentėje degė rekordinė – 31 taško arenos šeimininkų persvara (62:31).

Tritaškiai. Pirmojoje rungtynių pusėje Šiaulių „Šiauliai“ svečius iš Kėdainių užbombardavo taikliais tolimais metimais – arenos šeimininkai per dvidešimt minučių iš toli taikliai atakavo 9 kartus iš 12, svečių tikslą pasiekė 2 tolimi metimai iš 8.

„Nevėžio“ gretose iš toli pataikė Darius Gvezdauskas ir Tayloras Kingas, „Šiaulių“ komandoje po du metimus iš dviejų bandymų „įsūdė“ Gintaras Leonavičius ir Rokas Giedraitis.

Baudų metimai. Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkai per pirmuosius du kėlinius baudų metimus metė trylika metimų. Septyini iš jų pasiekė tikslą. „Šiaulių“ ekipoje prie baudų metimo linijos tik kartą stojo legionierius Michaelyn Scott. Jo metimas pasiekė tikslą.

Trečias kėlinys. Jį taikliu dvitaškiu metimu pradėjo „Šiaulių“ puolėjas Karolis Guščikas (64:31). Jau netrukus taikliais tritaškiais apsikeitė Tayloras Kingas ir Michaelynas Scottas (67:34). Į tai „Nevėžio“ vidurio puolėjas Mindaugas Kupšas atsakė taikliu dvitaškiu metimu iš po krepšio (67:36). D. Gvezdauskas pridėjo dar tris (67:39). Iki kėlinio pabaigos „Šiauliai“ išlaikė 28 taškų pranašumą – 90:62.

Šimtas. Ketvirtajame kėlinyje Aleksandro Kolčenkos į priekį vedamas „Nevėžis“ sumažino arenos šeimininkų atsilikimą iki dvidešimties taškų (92:72), tačiau Gedimino Petrausko auklėtiniai arčiau varžovų neprisileido. Likus keturioms minutėms iki finalinės rungtynių sirenos, „Šiauliai“ pelno šimtąjį savo tašką (100:77). Į tai tritaškiu atsakė A. Kolčenka (102:80). Per likusią kėlinio dalį abiejų ekipų krepšininkai pelnė po dešimt taškų – rungtynės baigėsi „Nevėžio“ nesėkme rezultatu 90:112.

Kolčenka. Antrojoje rungtynių dalyje komandą į priekį vedęs A. Kolčenka po dviejų kėlinių savo sąskaitoje turėjo 2 taškus. Pasibaigus rungtynėms, jo sąskaitoje buvo 17 taškų. „Nevėžio“ ukrainietis realizavo 3 iš 4 tritaškių.

Istorija. Kėdainių arenoje šiauliečiai yra pralaimėję dukart – spalį (88:94) ir sausį (78:82), tačiau svarbų tašką įsirašė gruodį, savų sirgalių akivaizdoje dramatiškose runtynėse svečius iš Kėdainių palaužę rezultatu 82:80.

Statistika. „Nevėžis“: Mindaugas Kupšas 20 (6 atk. kam.), Aleksandras Kolčenko 17 (3/4 trit.), Tayloras Kingas 13, Ernestas Ežerskis 11.

„Šiauliai“: Gintaras Leonavičius ir Assemas Marei po 18 (7 atk. kam.), Michaelynas Scottas 15.