Kėdainių „Nevėžio“ gretose – legionierius iš Ukrainos

Penktadienio vakarą į Lietuvą atvyko naujasis Kėdainių „Nevėžio“ krepšinio ekipos legionierius iš Ukrainos. 27-erių metų, 196 cm ūgio atakuojantis gynėjas Aleksandras Kolčenka 2014-2015 m. sezoną pradėjo aukščiausioje Ukrainos krepšinio lygoje, kurioje gynė Kijevo „Budivelnik“ ekipos garbę. A. Kolčenka aikštelėje vidutiniškai praleisdavo 24.7 minutes, per kurias rinkdavo po 12,8 taškų, atkovodavo po 3,1 kamuolio, atlikavo po 2,6 rezultatyvaus perdavimo ir perimdavo po 1 kamuolį. 2015-ųjų vasario mėnesį atakuojantis gynėjas persikėlė į Saratovo „Avtodor“ ekipą, kurioje buvo iki pat sezono pabaigos.
Naujasis „Nevėžio“ legionierius gimė Moldovoje, Tiraspolyje. Krepšinį žaisti pradėjo dešimties. Profesionaliame krepšinyje debiutavo 2005-2006 m. sezone, kuomet prisijungė prie Južno „Khimik-OPZ“ ekipos. 2011-2013 jis rungtyniavo Mariupolio „Azovmash“ ekipoje, o 2013-2014 – Lvovo „Politekhnika-Halychyna“.

A. Kolčenka gynė ir nacionalinės Ukrainos rinktinės garbę, 2011-aisias jis dalyvavo Lietuvoje vykusiame Europos krepšinio čempionate. Taip pat atakuojantis gynėjas buvo Ukrainos U-18 bei U-20 rinktinių narys.

„Praėjusiame sezone Kijevo „Budivelnik“ ekipoje rungtyniavau kartu su Michailu Anisimovu. Kai pradėjome derybas su Kėdainių „Nevėžiu“, aš Michailo klausiau apie Kėdainių komandą. Jis man sakė, kad šiame sezone Kėdainių „Nevėžis“ LKL’e atrodo išties neblogai.

Krepšinis man yra viskas. Į Lietuvą aš atvažiavau augti kaip profesionalus krepšininkas,– vos pasiekęs Vilniaus oro uostą kalbėjo A. Kolčenka. –  Jūs esate krepšinio tauta – čia visi moka žaisti krepšinį.“

Megstamausi ukrainiečio krepšininkai iš Lietuvos – Jonas Valančiūnas ir Linas Kleiza. Legionierius taip pat žavisi praeities krepšinio žvaigždėmis, dabar – krepšinio specialistais Dariumi Songaila, Šarūnu Marčiulioniu ir Arvydu Saboniu.