Karaliaus Mindaugo taurės turnyre „Nevėžis“ nusileido „Žalgiriui“

Antrojoje rungtynių dalyje savo žaidimą atradę Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai Karaliaus Mindaugo taurės turnyro rungtynėse rezultatu 77:64 įveikė (15:6; 18:23; 27:9; 17:26) Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkus. Kėdainių komandą paskandino trečiasis kėlinys, kurį laikinosios sostinės krepšininkai laimėjo rezultatu 27:9. Nors likus kiek daugiau nei minutei iki finalinės rungtynių sirenos Ramūno Cvirkos auklėtiniai buvo sumažinę savo atsilikimą iki 9 taškų (66:57), stebuklo kėdainiečiams sukurti nepavyko.

Taškų badas. Rungtynių padžia buvo labai klampi ir nerezultatyvi. Po pirmųjų dviejų susitikimo minučių LKL čempionų titulus ginantys „Žalgirio“ krepšinikai pirmavo rezultatu 5:0. „Nevėžio“ taškų badą įpusėjus trečiajai mačo minutei nutraukė Kėdainių „Nevėžio“ vidurio puolėjas Mindaugas Kupšas (5:2). Įpusėjui pirmajam ketvirčiui, laikinosios sostinės ekipos legionieriui Ianui Vougioukui realizavus abu baudos metimus, skirtumas šoktelėjo iki 7 (9:2).

Nors „Nevėžio“ metimai skriejo pro šalį, savo žaidimo niekkaip neatrado ir „Žalgiris“. Pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 15:6.

Antrąjį kelinį pradėjo Simono Kymanto dėjimas iš viršaus (15:8), jau netrukus prabilo ir toliašaudė artilerija – tris taškus pridėjo ir komandos kapitonas Vaidotas Volkus (15:11). Čia pat rezultatyvią „Žalgirio“ ataką dvitaškiu užbaigė Paulius Jankūnas (17:11). Įpusėjus penktajai antrojo kėlinio minutei Ernestas Ežerkis išlygino rezultatą – 23:23. Tris kartus vien per antrąjį rungtynių ketvirtį rezultatą lyginusios Kėdainių komandos krepšininkai kėlinį pralaimėjo keturias taškais – 33:29.

Trečiajame kėlinyje čempionai pradėjo demonstruoti savo charakterį. Ernesto Ežerskio pražanga prie baudų metimo linijos nusiuntė Renaldą Seibutį, kuris savo šanso nepraleido ir taikliai metė abu baudos metimus – 37:29. Po dviejų su puse minutės „Žalgiris“ pirmavo jau trylika taškų – 42:29.  Tris taškus netrukus pridėjo Lukas Lekavičius, greitą ataką dėjimu iš viršaus užbaigė kus Ianas Vougioukas, kuris netrukus realizavo ir dvitaškį metimą (47:29). Panašų atitrūkimą kauniečiai išaikė ir besibaugiant kėliniui – 60:38.

Įpusėjus ketvirtajam rungtynių tarp Kauno „Žalgirio“ ir Kėdainių „Nevėžio“ kėliniui, po tolimo Tayloro Kingo metimo ir sėkmingo Mindaugo Kupšo reido į baudos aikštelę skirtumas tirpsta iki 12 taškų – 64:52. Iki devynių taškų „Žalgirio“ pranašumą tirpdo nevykusi kauniečių ataka, po kurios taiklų metimą iš toli smeigė „Nevėžio“ legionierius Aleksandras Kolčenka – 66:55. Komandos apsikeitė rezultatyviais metimais, ir po Martyno Pociaus dėjimo kauniečiai triumfavo rezultatu 77:62.

Tritaškiai. Per pirmąją rungtynių pusę LKL čempionų titulą ginantys Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai iš toli atakavo keturis kartus, tačiau nė vienas jų metimas nepasiekė tikslo. Tuo metu „Nevėžio“ krepšininkai realizavo du metimus iš aštuonių bandymų.

Pražangos. Per pirmuosius du kėlinius abi ekipos prasižengė po trylika kartų.

„Žalgiris“: Martynas Pocius 14, Paulius Jankūnas 10, Lukas Lekavičius 9, Olivier Hanlanas 8 (9 atk. kam.), Brockas Motumas 8.

„Nevėžis“: Tayloras Kingas 15 (10 atk. kam.), Ernestas Ežerskis 13, Mindaugas Kupšas 10, Vaidotas Volkus 7.

Kauno „Žalgiris“ rytoj pusfinalio rungtynėse susikaus su Prienų-Birštono „Vytautas“, kuris išbarstęs 24 taškų persvarą pirmosiose Karaliaus Mindaugo taurės turnyro rungtynėse, mačo pabaigoje 88:86 palaužė praėjusio LKL sezono bronzos medalių laimėtojus – Utenos „Juventus“ krepšininkus.