Į treniruotes – paspirtuku!

Kuomet tarpsezoniu Ramūnas Cvirka ir Darius Dimavičius ėmė lipdyti naująją Kėdainių „Nevėžio“ komandą, ekipos krepšininkai netruko susiburti į ekipažus. Gretimose miesto gatvėse apsigyvenę žaidėjai į treniruotes arenoje ir iš jų ėmė važinėtis drauge.

Tačiau vienas jų, Kauno „Žalgirio“ sistemai priklausantis 21-erių metų atakuojantis gynėjas Martynas Varnas nei pas naujuosius bičiulius prašėsi, nei juos į savo ekipažą kvietė. Tiesiog negalėjo, mat jo transporto priemonės keliamoji galia – tik 100 kilogramų…

Kuomet „Nevėžio“ rūbinėje treniruotės metu įkrovimui krepšininkai palieka savo išmaniuosius telefonus, Martynas greta ekipos draugų telefonų „maitina“ savo „automobilio“ akumuliatorių….

Metų pirkinys

„Elektrinį paspirtuką Segway KickScooter ES1 įsigijau vasaros pradžioje. Iš mano pažįstamų žmonių būrio tokio niekas neturi. Esu pirmas ir vienintelis, – juokiasi Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkas M. Varnas. – Pamačiau internete, susidomėjau, išsinuomojau pasibandyti Kaune, ir man jis labai patiko. Pagalvojau, kad smagu tokį daiktą turėti, ypatingai – esant šiltiems orams.“

IMG_5390

Sumokėjo vaikinas kone 400 eurų ir įsigijo nuosavą elektrinį paspirtuką. „Tai – viena geriausių mano investicijų. Vasarą ypatingai daug juo važinėjau, – pasakoja M. Varnas. – Važinėjau juo ir Kaune, ir Kėdainiuose, į treniruotes. Žmonės, išvydę mane su paspirtuku, labai maloniai nustemba, šypsosi. Jausmas labai geras. Juk transporto priemonė – ne tik patogi, maloni, bet ir ekologiška!“

Bendraklubiai jau išbandė

Į pirmąsias Kėdainių „Nevėžio“ treniruotes M. Varnas atvyko savo turimu elektriniu paspirtuku. Tai sukėlė nemažas diskusijas ir komandos rūbinėje.

„Pasivažinėjo juo komandos kapitonas Gabrielius Maldūnas, kėdainietis Regimantas Miniotas. Sakė, kad jiems patiko“, – juokėsi dvidešimt vienerių metų krepšininkas.

Pirmyn ir atgal – du kartus

Pilnai įkrauti M. Varno transporto priemonės akumuliatorių užtrunka 3-4 valandas. Tiek įkrautu Segway KickScooter ES1 galima įveikti apie 17 kilometrų.

Tuo tarpu M. Varno namus ir Kėdainių areną, kurioje vyksta „Nevėžio“ ekipos treniruotės ir namų rungtynės, skiria keturi kilometrai.

„Man nereikia kamuotis kamščiuose, su juo patogu pravažiuoti vietomis, kuriomis nepravažiuoja automobiliai. O ir parkingo problemų nėra, – savojo Segway KickScooter ES1 privalumus vardijo vienintelis elektriniu paspirtuku važinėjantis Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkas. – O ir visą mieste verdantį gyvenimą matau daug geriau, nei tie, kurie automobiliais važinėja. Puikiai mačiau, kada anksčiau ėmė leistis saulė, puikiai matau, kaip diena dienon Kėdainiai rudenėja. Puikiai matau ir tai, kad mano paspirtukui laikas „žiemos miegui“, o man – laikas ieškotis laisvos vietos komandos draugų automobiliuose.“

Nuriedėjo 400 km

Tiesa, trylika kilogramų sverianti M. Varno transporto priemonė turinti vieną didelę problemą – pati ji gali vežti tik 100 kilogramų svorio.

„Aš pats sveriu 90 kilogramų. Vadinasi, su savimi galiu pasiimti nebent… krepšinio kamuolį“, – juokėsi 196 cm ūgio atakuojantis gynėjas, savuoju elektriniu paspirtuku per mažiau nei keturis mėnesius įveikęs beveik 400 kilometrų.