Dramatiškose rungtynėse Kėdainiuose pergalę šventė „Vytauto“ krepšininkai

Iki pergalės Kėdainių „Nevėžiui“ antradienio vakarą pritrūko tik kelių sėkmingų atakų – taip galima apibūdinti Baltijos krepšinio lygos („Triobet BBL“) aštuntfinalio startą Kėdainiuose, kur, panaikinę dviženklį deficitą, „Nevėžio“ krepšininkai rezultatu 78:83 (17:27, 25:27, 19:14, 17:15) visgi turėjo pripažinti Prienų-Birštono „Vytauto“ pranašumą.

Kibiai gynęsi ir sėkmingai puolime žaidę Virginijaus Šeškaus auklėtiniai jau įpusėjus pirmajam kėliniui ėmė įrodinėti savo pranašumą (8:14), o kėlinį užbaigė turėdami dešimties taškų persvarą (17:27).

Antrajame ketvirtyje vaizdas aikštelėje nesikeitė – svečiai ir toliau užtikrintai pirmavo. Taiklus Dainiaus Šalengos metimas sulig antrojo kėlinio sirena fiksavo dvylikos taškų „Vytauto“ komandos pranašumą (42:54).

Trečiąjį kėlinį svečiai pradėjo staigiu spurtu, tačiau „Nevėžis“ pamažu atsitiesė: Darius Gvezdauskas pelnė keturis taškus iš eilės (50:62), čia pat Tayloras Kingas ir Simonas Kymantas realizavo po vieną dvitaškį. Laimėję atkarpą 9:2, aikštės šeimininkai pradėjo kvėpuoti varžovams į nugarą (59:64), o kėlinys pasibaigė Prienų-Birštono krepšininkams pirmaujant rezultatu 61:68.

Ketvirtajame kėlinyje užvirė tikras nervų karas. Ketvirtį pradėjo taiklus D. Gvezdausko tritaškis metimas, o po nesėkmingos varžovų atakos dar du taškus pridėjo Aidas Viskontas (66:68). Nors varžovai taip pat atsakė taikliu dvitaškiu, čia pat D. Gvezdauskas smeigė tritaškį metimą, svečių persvarą tirpdydamas iki minimumo – 69:70. Kėdainių arenoje susirinkusiems sirgaliams kylant iš savo vietų, komandą į priekį išvedė iš toli taikliai atakavęs Aleksandras Kolčenka (72:70). Pergalę rezultatu 78:83 pirmosiose BBL aštuntfinalio rungtynėse į Prienus išsivežė sėkmingiau paskutinę minutę sužaidę „Vytauto“ krepšininkai.

Po pralaimėto mačo Kėdainių „Nevėžio“ strategas Ramūnas Cvirka sakė, kad koją šiose rungtynėse jo komandai pakišo prastas žaidimas pirmojoje rungtynių pusėje:
„Į aikštelę kiekvieną kartą einame tikėdamiesi pergalės. Šįkart mums pritrūko ne jėgų, bet sėkmės: turėjome geras pozicijas išlyginti rezultatą ir netgi išsiveržti, tačiau neįmetėme baudų, darėme nelogiškas klaidas greitame puolime, o tai privedė prie pralaimėjimo. Kol šįvakar nepradėjome dirbti gynyboje, nebuvo jokio rezultato.Privalome padaryti išvadas prieš atsakomąsias rungtynes, kadangi žaidime yra broko.“

Paklaustas, ar kai kurie rungtynių arbitrų sprendimai galėjo turėti įtakos būtent tokiai rungtynių baigčiai, komentuoti teisėjų darbą treneris atsisakė.

Atsakomasis aštuntfinalio mačas tarp Kėdainių „Nevėžio“ ir Prienų-Birštono „Vytauto“ vyks Prienuose, vasario 24 dieną.

Keitimai. „Vytauto“ komandoje be keitimų visas rungtynes žaidė Laimonas Kisielius (40 min.), vos porą minučių atsikvėpti gavo Vytautas Šulskis (37:27 min.)

Pražangos. Per pirmuosius du kėlinius „Nevėžio“ krepšininkai prasižengė 14 kartų, svečiai padarė 9 pražangas. Nuo baudų metimo linijos „Nevėžio“ žaidėjai realizavo 3 metimus iš 5, „Vytauto“ – 12 iš 14. Iš viso aikštės šeimininkai prasižengė 24, svečiai – 20 kartų.

Pusšimtis. Likus dviem minutėms iki antrojo kėlinio pabaigos, svečių ekipa į Kėdainių „Nevėžio“ krepšį buvo įmetusi lygiai 50 taškų. 50-ąjį tašką „Vytautui“ antruoju taikliu baudos metimu pelnė Vytautas Šulskis. Kėdainių ekipa tuo metu buvo surinkusi 35 taškus. Daugiau nei pusę tiek savo sąskaitoje turėjo „Vytauto“ puolėjas Laimonas Kisielius – 20 taškų.

„Nevėžis“: Darius Gvezdauskas 17, Mindaugas Kupšas 16 (7 išpr. praž.), Ernestas Ežerskis 9.

„Vytautas“: Laimonas Kisielius 22 (9 atk. kam., 9 rez. perd.), Vytautas Šulskis 21, Vaidas Čepukaitis 12, Šarūnas Vasiliauskas ir Dainius Šalenga po 10.