Daugiau nei pusė gyvenimo mėtant į krepšį Šėtos gimnazijoje

Darganus orus krepšinio klubo „Nevėžis“ ir Aukštaitijos krepšinio mokyklos organizuojamas projektas „Be pykčio“ praskaidrino Šėtos gimnazijoje, kurioje mokosi 283 krašto pirmų-dvyliktų klasių moksleivių.

Popietė buvo pilna emocijų, šypsenų, muzikos, dovanų ir, žinoma, noro įveikti pirmąjį barjerą – laimėti savoje mokykloje ir atstovauti jai finaliniame „Be pykčio“ etape.

O dar daugiau adrenalino – kuomet tavo kovoms teisėjauja profesionalūs krepšininkai: Kėdainių „Nevėžio“ ekipos atstovai Ignas Labutis ir ukrainietis Volodimiras Ševčenka.

Kovos už Šėtą

Šėtos gimnazijos sporto salėje vykusiame „Be pykčio“ penkių komandų turnyre jaunesnėlių grupėje triumfavo Gabrielius Stankevičius, Dangiras Čiplys, Martynas Jokubaitis.

Vyresniųjų – Armandas Miliauskas, Saimonas Rauba ir Rytis Paunksnis.

Dvitaškių ir tritaškių konkurse triumfavo vienuoliktokas Dominykas Saudargas.

Žaidė pagrindinėje miesto komandoje

Projekto vienoje po kitos lankomose mokyklose viena po kitos aiškėja ne tik geriausios komandos, bet ir taikliausi pedagogai.

Mokytojų rungtyje finaliniame „Be pykčio“ etape Šėtos gimnazijos garbę gins daugiau nei pusę savo amžiaus – keturiasdešimt vienerius metus – kūno kultūros mokytoju šioje švietimo įstaigoje dirbantis Vladas Kiaulakis.

Ir nors rankos taiklumą mokytojų rungtyje išbandė dar būrys Šėtos gimnazijos pedagogų, tarp kurių – netgi istorikai, joje V. Kiaulakis neturėjo sau lygių.

Norėjo papildyti Labučio ir Ševčenkos komandą

Pedagogas pats pirmasis prie gimnazijos durų sutiko svečius iš reprezentacinės Kėdainių krepšinio komandos – V. Ševčenką ir I. Labutį.

Pagaliau aš nebe aukščiausias mokykloje, – į krepšininkus tarpduryje žvelgdamas juokėsi ilgametis Šėtos gimnazijos kūno kultūros mokytojas. – O čia rimtas dalykas! Mano ūgis – 188 cm. Savu laiku, 1983 metais, pats krepšinį žaidžiau už pajėgiausią komandą mūsų krašte – Kėdainių rajono rinktinę. Varžydavomės su kitais rajonais. Žaisdavau už puolėją. Krašto. Dar ir dabar garbingai galėčiau vienoje komandoje su I. Labučiu ir V. Ševčenka sužaisti prieš moksleivius krepšinio partiją!“

Gimnazija – talentų kalvė

Ir nors Šėtos gimnazija išaugino ir toliau augina vienus geriausių šalies lengvosios atletikos sportininkų, mylimas šioje gimnazijoje ir krepšinis.

„Man atrodo, kad greitai į mokyklą ateis karta vaikų, kurių senelius savo darbo pradžioje mokiau, – humoro jausmo nestokojo V. Kiaulakis. – Esame išauginę Europos čempionato šuolininką Adrijų Glebauską, Lietuvos maratonininką Aurimą Skinulį. Vasarą gimtosios šalies garbę Europos jaunimo lengvosios atletikos čempionate gins mūsų auklėtinis disko metikas,čempionate gins mūsų auklėtinis, į finalinį „Be pykčio“ etapą patekęs A. Miliauskas. Daug lengvosios atletikos žvaigždučių čia pradėjo kelią, bet turime ir krepšinį labai gerai žaidžiančių vaikų. Tų, kurie domisi, kurie žaidžia, kurie visus iki vieno Kėdainių „Nevėžio“ žaidėjus žino.“

Nevėžiečio“ pusbrolis

Vienas tokių – vyresnėlių grupėje su bendražygiais triumfavęs S. Rauba.

Kur tik galiu, ten ir žaidžiu krepšinį. Per pamokas, po pamokų, kieme, vasaros krepšinio turnyruose… Krepšiniu susidomėjau tada, kai „Nevėžyje“ rungtyniavo mano pusbrolis Arminas Kelmelis. Nuo tada seku naujienas, atsimenu, su kokiais varžovais komanda kada žaidė ir kaip sužaidė… Labai dažnai stebiu Kėdainių komandos „Betsafe–LKL“ čempionato namų rungtynes. Patinka man Kėdainių „Nevėžis“, – patikino S. Rauba.

Paklaustas, kokie gi jo mylimos krepšinio komandos atstovai atvyko, gimnazistas neužtrunka ilgiau keturių sekundžių: „Taigi Labutis ir Ševčenka! Bet labiausiai man iš „Nevėžio“ patinka Regimantas Miniotas. Juk esame iš vieno krašto.“

Žengia į Panevėžio rajoną

Jau rytoj, ketvirtadienį, Kėdainių „Nevėžio“ ir Aukštaitijos krepšinio mokyklos delegacijos laukia Panevėžio rajono Ramygalos gimnazija.

VISAS PROJEKTO „BE PYKČIO“ NAUJIENAS IR KELIONES SEKITE ČIA: https://www.facebook.com/BePykcio/