„Be pykčio“: R. Minioto sugrįžimas į „Atžalyno“ gimnaziją, mokinių krepšinio turnyras ir M. Junakovičius teisėjo rolėje

Ketvirtus metus besitęsiantis Kėdainių „Nevėžio“ projektas „Be pykčio“ persirito į antrąją pusę po apsilankymo Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijoje.

Šį kartą pas mokinius vyko Martynas Varnas, Martinas Junakovičius bei Regimantas Miniotas. Pastarajam tai buvo ypatingas vizitas – „Nevėžio“ puolėjas mokėsi „Atžalyno“ gimnazijoje. Pats R. Miniotas pripažino, kad būdamas dar mokyklos suole norėdavo tokių projektų.

„Labai smagu sugrįžti, susitikti su buvusiais mokytojais. Aš pats kai buvau vaikas, tai labai norėjau, kad pas mus atvažiuotų krepšininkai ir vyktų tokie renginiai. Labai smagu, kad visa tai vyksta“, – kalbėjo R. Miniotas.

Tiesa, krepšininkai ne tik bendravo su gimnazistais, tačiau taip pat užėmė svarbias roles 3 prieš 3 turnyre. R. Miniotas ir M. Junakovičius buvo teisėjais, o M. Varnui teko dirbti sekretoriate ir skaičiuoti rezultatus.

Vis dėlto M. Junakovičius pripažino, kad jam ne itin gerai sekėsi teisėjauti. „Manau, kad reikėtų kitų klausti, kaip man einasi, bet manau, kad esu ne koks teisėjas“, – atviravo kroatas.

Paklaustas ar norėtų po krepšininko karjeros tapti teisėju, M. Junakovičius žodžių į vatą nevyniojo ir buvo konkretus: „Niekada gyvenime“, – juokėsi gynėjas.

Įtemptas „Nevėžio“ krepšininkų darbas padėjo išsiaiškinti geriausius „Atžalyno“ gimnazijos krepšininkus. III-IV gimnazijos klasių čempionais tapo Matas Razbadauskas, Mantas Jaugelavičius, Martynas Pavolis bei Janis Besch. Tuo metu I-II klasių turnyre nenugalimi buvo Aurimas Sudaris, Tomas Sereika, Nojus Šulcas bei Saimonas Marozas.

Nors mokiniai nekantriai laukė pačio turnyro, tačiau ir „Nevėžio“ žaidėjų atvykimo buvo laukiama ne ką mažiau.

„Labai smagu susitikti su tokio lygio krepšininkais. Labai laukėme ir pačio turnyro, ir pačių krepšininkų. Vien tai, kokiame lygyje jie žaidžia mums daug reiškia, tad tikrai smagu su jais pabendrauti“, – atviravo „Atžalyno“ gimnazijos auklėtinis M. Razbadauskas.

Be 3 prieš 3 turnyro taip pat vyko ir mokytojų konkursas bei mokiniams skirti tritaškių ir metimo nuo vidurio linijos konkursai.

Taikliausią ranką mokytojų konkurse pademonstravo Tadas Lukoševičius, o geriausiu gimnazijos snaiperiu tapu Lukas Paulavičius. Tuo metu tiksliausiai nuo aikštės vidurio atakavo Ignas Bielskis.

„Tai yra lyg mūsų tradicija, – kalbėjo „Atžalyno“ gimnazijos mokytojas Regimantas Abarius. – Kasmet įvyksta kelios sporto šventės, tad mokiniai būna jau suformavę savo komandas ir kantriai ruošiasi turnyrams bei laukia krepšininkų. Patiems mokytojams taip pat labai smagu, kad jie atvyksta, kadangi visi pabendraujam. Patys krepšininkai, kurie čia mokėsi, paklausia kaip sekasi, kokia karta auga.“

Pirmoji kėdainiečių stotelė projekte buvo Miegėnų pagrindinė mokykla, vėliau krepšininkai lankėsi Labūnavos pagrindinėje, Kėdainių J. Paukštelio, LSU „Aušros“ ir Ryto progimnazijose, Krakių M. Katkaus, Josvainių ir Šėtos gimnazijose.

Taip pat „Nevėžio“ atstovai pasirodė gretimų rajonų mokyklose: Bukonyse, Ramygaloje, Ariogaloje ir Krekenavoje.