„Be pykčio“ Miegėnuose: šypsenos vaikų veiduose ir nė vieno keiksmažodžio

Sėkmingai startavo Kėdainių „Nevėžio“ organizuojamas kaimo mokyklų moksleivių krepšinio turnyras „Be pykčio“. Krepšinio turnyro 3 prieš 3, kuriame susigrums pajėgiausios aštuonių Kėdainių rajono mokyklų komandos, karavanas trečiadienį praūžė Miegėnų (Kėdainių r.) pagrindinėje mokykloje.

Po atkaklios kovos ir pratęsimo teisę atstovauti mokyklai turnyro finale Kėdainių arenoje iškovojo Miegėnų pagrindinės mokyklos aštuntaklasiai Gvidas Ribikauskas, Tomas Narbutas ir Vytautas Šemežys.

Rankos taiklumą išbandė ir mokytojai

Kartu su svečiais iš „Nevėžio“ krepšinio klubo mokykloje lankėsi ir ekipos legionieriai Tayloras Kingas bei Chadas Frazieras, o sausakimšoje mokyklos sporto salėje krepšinio šventę stebėjo gausus būrys moksleivių.

Rankos taiklumą krepšinio šventėje išbandė ne tik mokiniai, bet ir mokytojai, o taikliausi snaiperiai buvo apdovanoti profesionaliais krepšinio kamuoliais.

Nuo salės vidurio vieninteliu bandymu krepšinio lanką taikliai atakavo broliai Ribikauskai – šeštaklasis Vytautas ir aštuntaklasis Gvidas, o nuo baudų metimo linijos visiems mokytojams nosis nušluostė mokyklos direktorė Dalia Cechanavičienė. Švietimo įstaigos direktorė prisiminė kadaise pati atstovavusi mokyklos komandai Pakruojo rajone ir pridūrė, kad krepšinis šioje mokykloje – kone šventas dalykas: „Miegėnų pagrindinė mokykla – „berniukų mokykla“, kadangi didžioji dauguma moksleivių mūsų mokykloje yra berniukai. Beveik absoliuti dauguma laisvalaikį leidžia krepšinio aikštelėje.
Mūsų vaikai serga už Kėdainių „Nevėžį“. Į kiekvienas komandos namų rungtynes siunčiame geltonąjį mokyklinį autobusiuką, o vaikai tarpusavyje konkuruoja dėl to, kuris tuo autobusiuku tąkart važiuos į Kėdainių areną stebėti „Nevėžio“ rungtynių.“

„Man buvo labai įdomu. Puikus atsipalaidavimas nuo sunkių pamokų. Galėtų būti daugiau tokių dienų, kaip ši.“ (Laura, 9 kl.)

Sugūžėjo pradinukai

„Į šį renginį mokyklos pradinukų kviesti neplanavome, tačiau šiems išreiškus didelį norą iš arti pamatyti Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkus, pabendrauti su jais, nusifotografuoti, mokytojams teko pakeisti nuomonę, – juokėsi Miegėnų pagrindinės mokyklos direktorės pavaduotoja ugdymui Dalia Dzimavičienė. – Juk ir mes čia, tolimiausiame Kėdainių rajono pakraštyje, karštai sergame už krepšinį, už „Nevėžį“, už Lietuvą.“

Anot jos, mokyklai visada reikia svečių, kadangi jų vizitai visą mokyklos bendruomenę verčia pasitempti. „Ir visiškai nesvarbu, svečiai – sportininkai, menininkai ar mokslininkai – jų apsilankymas visuomet yra kaip pamoka. O mokomės juk visi mes iš gero pavyzdžio: jei krepšininkas pataikė tritaškį, mokytojas pataikė žodžiu į vaiko širdį, tai yra ir pati geriausia pamoka, kurią gali dovanoti bet kuri mokykla“,– įsitikinusi D. Dzimavičienė.

„Krepšinio varžybos buvo įdomios, įdomu buvo stebėti, nes varžovų buvo daug. Smagu ir linksma, kad buvo svečių – galėtų būti daugiau tokių varžybų. Man labai patiko.“ (Akvilė, 9 kl.)

 

Džiūgavo visa mokykla

Jai antrino ir mokyklos socialinė pedagogė Žydra Misevičienė. „Šiandien pilnutėlėje mūsų sporto salėje „Nevėžio“ atstovė mokinių paklausė, ar reikia jiems iš anglų kalbos išversti tai, ką norintys pasakyti legionieriai. Vaikai susižvalgė, ir, manau, tai jiems buvo labai puikus pavyzdys, kad būtina mokytis anglų kalbą tam, kad galėtum keliauti, tam, kad galėtum susikalbėti su žmogumi iš užsienio. Tam, kad būtų lengviau pasiekti savo svajones. Manau, kad daugelis moksleivių progą pabendrauti su užsieniečiais turėjo pirmą kartą.

Šiandien pas mus didelė šventė. Tokia didelė, kurios vaikai, ko gero, Miegėnų pagrindinėje mokykloje dar nėra turėję“,– stebėdama mokyklos auklėtinių akis, pilnas smalsumo, susijaudinimo ir malonaus džiugesio, kalbėjo Ž. Misevičienė.

„Man patiko žaisti krepšinį, nes buvo prieš ką žaisti ir buvo, kas stebi.“ (Gytis, 8 kl.)

Augina ateities „Nevėžio“ lyderį?

„Miesto vaikai turi kur kas daugiau pramogų negu kaimo vietovėse augantis jaunimas. Todėl svarbu, kad profesionalaus sporto atstovai kuo dažniau užsuktų į kaimų mokyklas.

Pats augau šalyje, kurioje nusikalstamumas yra labai didelis. Todėl svarbu rodyti gerą pavyzdį jaunajai kartai. Manau, kad po mūsų šiandienio vizito gatvėje atsidurs ar netinkamą gyvenimo kelią pasirinks bent jau keliais vaikais Lietuvoje mažiau.

Bent vienas vaikas, išsaugotas nuo gyvenimo klystkelių, jau būtų didelis visuomenės laimėjimas“,– renginio metu sakė reprezentacinės Kėdainių krepšinio komandos legionierius, amerikietis T. Kingas.

Tuo metu jo komandos draugas, vos prieš kelias dienas prie komandos prisijungęs  Ch. Frazieras svarstė: „Kas žino – gal šioje mokykloje mokosi ateities „Nevėžio“ lyderis?“, – šypsojosi komandos naujokas ir pridūrė, kad krepšininkams smagu regėti vaikus su krepšinio kamuoliu, tačiau kur kas geresnis jausmas apima pamačius besišypsantį vaiką.

„Mėgstamiausias mano krepšininkas iš Kėdainių „Nevėžio“ – Tayloras Kingas. Šiandien būtent jis ir lankėsi mano mokykloje. Esu labai laimingas.“ (Vytautas, 6 kl.)

 

Už keiksmažodį – diskvalifikacija

Kėdainių „Nevėžio“ organizuojamame kaimo mokyklų moksleivių krepšinio turnyre „Be pykčio“ susirungs aštuonių Kėdainių rajono kaimų mokyklos, dalyvaujančios projekte „Žiūrėk krepšinį blaiviomis akimis“, kurio metu buvo nupirkta 800 abonementų į Kėdainių „Nevėžio“ varžybas, ir jie buvo išdalinti Kėdainių krašto mokykloms.

Dviejų amžiaus grupių (8-10 ir 11-12 kl.) nugalėtojai mokyklose keliauja į finalinį etapą, kuriame varžysis su geriausiomis kitų Kėdainių rajono mokyklų komandomis dėl pagrindinio prizo – pažintinės-pramoginės išvykos.

Turnyro tikslas – ugdyti kultūringą ir pagarbų elgesį sporto rungtynėse, o už bent vieną keiksmažodį varžybų organizatoriai turi teisę diskvalifikuoti žaidėjus arba visą komandą.

Turnyro partneriai – Kėdainių sporto centras, Kėdainių rajono savivaldybės sporto ir turizmo skyrius, Kėdainių visuomenės sveikatos biuras, rėmėjai – UAB „Jurasta“ ir picerija „Super pizza“.

Finalinis etapas vyks Kėdainių arenoje kovo mėnesį, o turnyro estafetę perima Labūnavos pagrindinė mokykla.

Nuotraukas iš renginio rasite ČIA.

jurasta

superpizza

sveikatos biurassporto centras