„Be pykčio“ Labūnavoje: juoko dozė meilės dienos išvakarėse

 

Penktadienį KK „Nevėžio“ organizuojamo kreipinio turnyro „Be pykčio“, kuriame varžosi rajono kaimo mokyklų moksleiviai, estafetę perėmė Labūnavos (Kėdainių r.) pagrindinė mokykla. Svečiai iš „Nevėžio“ – vidurio puolėjas Mindaugas Kupšas ir puolėjas Rokas Grinius – padėjo išsiaiškinti stipriausią mokyklos berniukų krepšinio komandą, visai mokyklos bendruomenei dovanodami linksmą krepšinio šou.

Krepšinio meistrai – iš arti

„Mūsų mokyklos moksleiviai vyksta į Kėdainių areną, stebi kiekvienas „Nevėžio“ namų rungtynes, puikiai žino komandos žaidėjus. Tačiau vaikai į juos žiūri iš tolo. Krepšininkai atrodo nepasiekiami, tolimi, kaip kokie Dievai. Ir šitokie vizitai įrodo, kad krepšininkai – tokie patys žmonės, kaip ir kiekvienas iš mūsų, ir kad viską galima pasiekti, jei tik labai nori ir stengiesi. Šiandien Labūnavos pagrindinės mokyklos sporto salėje linksminosi ir mūsų moksleiviai, ir svečiai“, – džiūgavo Saulius Stanionis, mokyklos kūno kultūros mokytojas.

Septynmetis (užvertęs galvą į viršų): „O koks yra tavo ūgis?“

M. Kupšas: „215 cm.“

Septynmetis (netekęs amo): „Oho!…“

 

Sugrįžo išpuošti širdelėmis
Penktadienį Labūnavos pagrindinėje mokykloje netrūko ne tik juoko, krepšinio ir atkaklios kovos, bet ir meilės: pradinių klasių moksleivės nedrąsiai klijavo širdeles ant krepšininkų R. Griniaus ir M. Kupšo striukių, jiems linkėdamos geros ateinančios meilės dienos. „Visa komanda pavydės“,– šyptelėjo R. Grinius, kartu su komandos draugu po turnyro Labūnavoje vykęs tiesiai į Kėdainių „Nevėžio“ treniruotę.

Rungtynių teisėjui – kritikos strėlės

„Šiandienos išvyka į Labūnavos pagrindinę man primena mokyklos laikus. Joniškyje, kur mokiausi, viskas buvo taip pat. Krepšinį mokykloje žaisdavau kiekvieną mielą dieną. Manau, kad Labūnavos mokyklos vaikai šią dieną prisimins dar ilgai. Mes irgi – juk mums tikrai labai gera leisti savo laisvą laiką su jaunąja karta. Esame jiems pavyzdys to, kad sveiką gyvenimo būdą pasirinkę profesionalūs sportininkai aikštelėje ne tik sunkiai dirba, bet joje ir linksminasi“, – kalbėjo „Nevėžio“ aukštaūgis.

Puikiai nusiteikęs krepšininkas laidė kritikos strėles savo komandos draugui R. Griniui, kuris tądien pasiryžo tapti rungtynių arbitru.

„Teisėjas, kaip ir visi kiti krepšinio arbitrai, net ir pajėgiausioje šalies lygoje, klysta. Apie jį nieko gero neturiu pasakyti, – kvatojo aukštaūgis ir pats pripažino niekada nepasiryžtantis teisėjauti rungtynėse. – Nenoriu būti visų nemėgstamas.“

„Sergu už „Nevėžį“. Smagu, kad krepšininkai pas mus atvažiuoja, stebi, kaip žaidžiame, teisėjauja mūsų rungtynėse. Smagu su jais nusifotografuoti, pasiimti autografą.“ (Saidas, 9 klasė)

Krepšinis – be alkoholio ir keiksmažodžių

Vidurio puolėjas surimtėjo paklaustas apie projektą „Stebėk krepšinį blaiviomis akimis“, kurį šiemet vykdo Kėdainių „Nevėžio“ krepšinio klubas. Šiuo projektu buvo nupirkti 800 abonementų į visas ekipos rungtynes Kėdainių krašto mokyklų moksleiviams ir uždrausta prekyba alkoholiu Kėdainių arenoje.  „Manau, kad po to, kai arenoje buvo uždrausta prekyba alkoholiu, į rungtynes pradėjo rinktis visai kitokia publika – dabar ateina tie, kurie ne alaus išgerti anksčiau ateidavo, bet išsikrauti, stebėti krepšinį kitaip, – kalbėjo M. Kupšas. – Krepšinio turnyras „Be pykčio“, kuriame už keiksmažodį diskvalifikuojamas moksleivis arba visa komanda, skatina suprasti, kad keiksmažodžiai nėra geras dalykas – nei aikštelėje, nei gyvenime. Na o krepšininkų vizitai mokyklose sąmonėse bando įteigti tai, kad visada yra tikslas, dėl kurio verta stengtis ir siekti, visi turi kažko siekti, ne sėdėti vietoje. Aš niekada nebuvau su tais, kurie laiką leisdavo „neblaiviomis akimis“. Didžioji dalis jų šiandien gyvena toli gražu ne tokį gyvenimą, apie kurį, manau, svajoja šios mokyklos mokiniai.“

Komanda išvažiuoja –  prisiminimai lieka

Anot Labūnavos pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytojo, mokykloje yra nemažai puikių jaunųjų krepšininkų. Turnyre dalyvavo viena aštuntaklasių, viena devintaklasių ir viena dešimtaklasių komanda. Dešimtokai laimėjo – visgi patirtis ir amžius padarė savo.

„Kai buvau panašaus amžiaus, kaip turnyro dalyviai, Labūnavos mokykloje lankėsi Kauno „Žalgirio“ krepšininkai. Po šitiek metų prisiminimai po truputėlį blėsta, pasižiūriu nuotraukas mokyklos muziejuje, prisiminimai sugrįžta. Manau, kad tokios emocijos daugeliui metų išliks.

Sportas – vienas svarbesnių dalykų, tačiau jis vaikams retai kada užima pirmąją vietą. Vaikai laiką leidžia prie kompiuterio, prie interneto, mobiliųjų telefonų. Sportinis krūvis mažas. O judėjimas – sveikata, jeigu yra sveikatos, praleidi mažiau pamokų, jei mažiau pamokų praleidi – geriau mokaisi“, – įsitikinęs kūno kultūros mokytojas, pats rungtyniavęs Kėdainių „Nevėžyje“.

 

„Neturime mėgstamiausio krepšininko. Mes mylime visus „Nevėžio“ krepšininkus. Dar nesame buvusios Kėdainių arenoje, bet po to, kai pas mus apsilankė krepšininkai, būtinai ten nuvyksime. Kartu!“ (Austėja ir Austėja, geriausios draugės, 3 klasė)

 

Vos išnešė sveiką kailį

Krepšinio turnyro „Be pykčio“ 3 prieš 3 nugalėtojams – Vygantui Baldyškai, Lukui Grigužauskui, Saidui Mušinskui ir Modestui Rupšiui iššūkį metę draugiškam mačui metę „Nevėžio“ krepšininkai iškovojo pergalę, tačiau vos keleto taškų skirtumu, ir tik pačioje rungtynių pabaigoje.

„Tikrai buvo prieš ką žaisti. Nebuvome taip pasiruošę. Gerai, kad pabaigoje man sekėsi mėtyti tritaškius, o tai Mindaugas būtų ir pralaimėjęs“,– kvatojo R. Grinius, žvelgdamas į komandos draugą. „Čia mums ne prieš „Žalgirį“ žaisti“,– juokais pridūrė.

„Pralaiminėjome visas rungtynes, mūsų varžovus palaikė visa mokykla, šūkavo, o mes panikavome, nežinojome, ką daryti. Šiose rungtynėse turėjome vieną fanę, tačiau ir ji stovėjo nusisukusi į šoną.

Įspūdžiai puikūs, nuotaikos labai geros, pradžiuginom vaikus ir patys save. Bendravimas su sportininkais duoda vaikams stimulo, ambicijų sportuoti, jie gali pasisemti gerų emocijų”,– pasakojo R.Grinius.

Finale susigrums ir taikliausi metikai

Be geriausių rajono mokyklų krepšinio komandų, finaliniame etape kovo mėnesį Kėdainių arenoje susitiks ir taikliausiai iš aikštės vidurio mėtę moksleiviai. Pirmojoje mokykloje į taikliausiųjų gretas pateko broliai Ribikauskai – šeštaklasis Vytautas ir aštuntaklasis Gvidas, o Labūnavos pagrindinėje mokykloje iš aikštelės vidurio krepšį taikliausiai atakavo aštuntaklasis Modestas Rupšys.

Draudžiama keiktis

Kėdainių „Nevėžio“ organizuojamame kaimo mokyklų moksleivių krepšinio turnyre „Be pykčio“ susirungs aštuonių Kėdainių rajono kaimų mokyklos, dalyvaujančios projekte „Žiūrėk krepšinį blaiviomis akimis“.

Dviejų amžiaus grupių (8-10 ir 11-12 kl.) nugalėtojai mokyklose keliauja į finalinį etapą Kėdainių arenoje kovo mėnesį, kuriame varžysis su geriausiomis kitų Kėdainių rajono mokyklų komandomis dėl pagrindinio prizo – pažintinės-pramoginės išvykos.

Turnyro tikslas – ugdyti kultūringą ir pagarbų elgesį sporto rungtynėse, o už bent vieną keiksmažodį varžybų organizatoriai turi teisę diskvalifikuoti žaidėjus arba visą komandą.

Turnyro partneriai – Kėdainių sporto centras, Kėdainių rajono savivaldybės sporto ir turizmo skyrius, Kėdainių visuomenės sveikatos biuras, rėmėjai – UAB „Jurasta“ ir picerija „Super pizza“.

Jau kitą savaitę savąjį krepšinio turnyrą surengs Truskavos pagrindinės mokyklos krepšininkai.

Nuotraukas iš renginio rasite ČIA.

jurasta

superpizza

sveikatos biurassporto centras