„Be pykčio“ Krakėse: vietoje keiksmažodžių – šimtas „laba diena“

Devynios vaikinų komandos, emocingos, audringos rungtynės, netylantys teisėjų švilpukai, pratęsimas finale, aktyvus bendraklasių palaikymas ir stebėtinas mokinių mandagumas – jeigu reikėtų vienu sakiniu apibūdinti Kėdainių „Nevėžio“ organizuojamo krepšinio turnyro 3 prieš 3 „Be pykčio“ etapą Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijoje, jis skambėtų šitaip.

Krakių gimnazijos garbę Kėdainių arenoje vyksiančiame finaliniame turnyro etape 8 – 10 klasių grupėje gins atkaklieji „BC Ažekai“ – Laurynas Bunys, Marius Juodis, Mantas Čepkauskas ir Nedas Dauparas, o vyresniųjų tarpe varžysis kovingieji „Grizliai“ – Lukas Šaliakas, Valentas Stumbra ir Lukas Jocys.

Šioje gimnazijoje vykusią energingą kovą stebėjo vyriausiojo Kėdainių „Nevėžio“ komandos trenerio Ramūno Cvirkos asistentas Tomas Gaidamavičius ir ekipos gynėjas Ernestas Ežerskis.

„Jeigu aistros per kraštus liejasi jau pirmajame etape, mokykloje, kas dėsis finale Kėdainių arenoje? Ten krakiškiai padarys viską, kad įrodytų, jog Krakių gimnazija – pati „kiečiausia“!“ (Ernestas, 8 klasė)

Ruošėsi atsakingai

„Ar Jūsų laukėme? Labai! Juk atvykstame į kiekvienas „Nevėžio“ namų rungtynes, sekame visas klubo naujienas. Šiam turnyrui ruošėmės labai rūpestingai: subūrėme devynias komandas, treniravomės, sukvietėme sirgalius, atsakingai teisėjavome, – po renginio kalbėjo rungtynėms teisėjavę Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos kūno kultūros mokytojai Robertas Kaselis ir Romualdas Varnas. – Apskritai, mūsų mokykla yra ypatingai sportiška. Mūsų moksleiviai žaidžia futbolą, krepšinį, kuris čia yra tradicija, tinklinį, smiginį, badmintoną, stalo tenisą, užsiima keturkove, kvadratu, lengvąja atletika. Suka galvas šaškių, šachmatų varžybose. Žodžiu, dalyvaujame visur, kur tik įmanoma, kur tik mus kviečia. Norisi, kad vaikas iš mokyklos išeitų išbandęs kuo daugiau sporto šakų. Tai gyvenime žmogų daro kur kas universalesnį.“

„Smagu, kad komandos nariai atvažiuoja stebėti turnyro. Mes iš šiaip stengiamės žaisti taip gerai, kaip tik galime, o kai viską stebi profesionalūs krepšinio žaidėjai, norisi pasitempti dar labiau!“ (Vyresniųjų grupės nugalėtojai Lukas, Valentas ir Lukas)

Mokytojų pusėn – gražiausi žodžiai

„Matėsi, kad Krakių gimnazijos moksleiviai nuoširdžiai stengiasi, kovoja dėl kiekvieno kamuolio. Širdis džiūgauja stebint tokius aktyvius ir sportiškus vaikus“, – įspūdžiais dalijosi T. Gaidamavičius.

„Man labai patiko. „Nevėžis“ į mokyklas turėtų užsukti dažniau. Na, bent jau į mūsų…“ (Airidas, 7 klasė)

Tuo metu E. Ežerskiui didžiulį įspūdį paliko Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos kūno kultūros mokytojai: „Jie – tikri sporto entuziastai. Labai svetingi, malonūs, rūpestingi. Visai kaip ir patys moksleiviai – jau prieš praveriant gimnazijos duris lauke sutikti gimnazistai ėmė su mumis sveikintis, o kol priėjome sporto salę, „laba diena“ išgirdome kokį šimtą kartų“,– juokėsi „Nevėžio“ gynėjas.

„Abu gimnazijos kūno kultūros mokytojai gyvena sportu. Jie stengiasi, organizuoja įvairiausias rungtynes, skatina vaikus užsiimti begale skirtingų sporto šakų. O tai – labai svarbu. Daug kas priklauso nuo mokytojo. Todėl svarbu, kad moksleiviai patektų į geras rankas. O Krakių gimnazistai – tikrai puikiose rankose“, – pridūrė „Nevėžio“ ekipos trenerio asistentas.

Finale – kova dėl „taikliosios rankelės“ vardo

Be geriausių rajono mokyklų krepšinio komandų finaliniame etape kovo mėnesį Kėdainių arenoje susitiks ir taikliausiai iš aikštės vidurio atakavę moksleiviai. Pirmojoje mokykloje į taikliausiųjų gretas pateko broliai Vytautas ir Gvidas Ribikauskai, Labūnavos pagrindinėje mokykloje iš aikštelės vidurio krepšį taikliausiai atakavo Modestas Rupšys, Truskavoje – Mindaugas Steberiokas ir Dominykas Nemanis.  Taikliausios rankelės konkurse nuo aikštelės vidurio jėgas su kitų mokyklų snaiperiais išbandys aštuntaklasis Marijonas Gurčinas ir devintaklasis Justas Račas iš Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos.

(Žurnalistė) – O kas tau sekasi geriau: krepšinis ar mokslai?

(Ernestas, 8 klasė) – Krepšinis!…

Kėdainių „Nevėžio“ organizuojamame kaimo mokyklų moksleivių krepšinio turnyre „Be pykčio“ susirungs aštuonių Kėdainių rajono kaimų mokyklos, dalyvaujančios projekte „Žiūrėk krepšinį blaiviomis akimis“.

Dviejų amžiaus grupių (8-10 ir 11-12 kl.) nugalėtojai mokyklose keliauja į finalinį etapą Kėdainių arenoje kovo mėnesį, kuriame varžysis su geriausiomis kitų Kėdainių rajono mokyklų komandomis dėl pagrindinio prizo – pažintinės-pramoginės išvykos būriui savo mokyklos moksleivių.

Turnyro tikslas – ugdyti kultūringą ir pagarbų elgesį sporto rungtynėse, o už bent vieną keiksmažodį varžybų organizatoriai turi teisę diskvalifikuoti žaidėjus arba visą komandą.

Kėdainių „Nevėžio“ organizuojamą projektą remia: UAB „Linėja“, UAB „Jurasta“, picerija „Super pizza“, UAB „Pelėdos baldai“. Turnyro partneriai – Kėdainių sporto centras, Kėdainių r. savivaldybės Sporto ir turizmo skyrius, Kėdainių visuomenės sveikatos biuras. Taip pat prie turnyro prisideda ŽUB „Vermena“ ir Truskavos ŽŪB.

„Nors mūsų mylima komanda – „Žaliai balti“ pralaimėjo, buvo įdomu stebėti rungtynes.“ (Viktorija, Miglė, Liveta ir Viktorija, 7 klasė)

Justina ŠVEIKYTĖ

jurasta

superpizza

sporto centrassveikatos biuraslineja-transportpeledos baldai