„Be pykčio“ Josvainiuose: paaiškėjo vyriška finalo delegacija

Ketvirtąjį sezoną rengiamo projekto „Be pykčio“ stotele trečiadienį tapo Josvainių gimnazija (Kėdainių r.).

Keturių komandų 3 prieš 3 kovoms teisėjavo Kėdainių „Nevėžio“ žaidėjai Martynas Varnas ir Gintautas Matulis, o savo favoritų palaikyti į sporto salę sugužėjo visa mokykla.

Gausi ir karinga 

Į Kėdainių arenoje vėlyvą pavasarį vyksiantį finalinį projekto „Be pykčio“ etapą keliaus gausi josvainiečių delegacija.

Jaunesniųjų, 8-10 klasių grupėje, Josvainių progimnazijos garbę gins Airidas Brigys, Matas Lukošius ir Arnas Vaišnora.

Dėmesys projekte – ne vien sportui, bet ir bendravimui. Mano manymu, tai yra svarbiausia. (R. Zigmantavičius)

Pastarasis varžysis ir tritaškių metimų rungtyje, kurioje vakar Josvainiuose užvirė atkakli kova.

Baudų metimo rungtyje jėgas išbandys gimnazijos vienuoliktokas Donatas Mikšys.

Mokytojų taiklumo išbandymą laikys nuo rugsėjo Josvainių gimnazijoje dirbantis ilgametis Kėdainių bokso treneris Bronislavas Šimokaitis.

Vyresniųjų, 11-12 klasių grupėje, Josvainių gimnazijai atstovaus Dangiras Paulikas, Jonas Grigas, Andrius Patašius ir Rokas Kybartas.

Nors tiek baudų, tiek tritaškių, tiek pedagogų rungtyse iki paties finalo nužygiavo ir dailiosios lyties atstovės, šįkart Josvainių gimnazijos sporto salėje stipresni buvo vyrukai.

Prisimena krepšinį ir vokiečių kalbą

Kėdainių „Nevėžio“ žaidėjas, atakuojančio gynėjo ir lengvojo krašto pozicijose rungtyniaujantis G. Matulis Rokiškio J. Tūbelio gimnaziją baigė prieš kone keturiolika metų. Krepšininkais džiaugėsi pažintimi su josvainiečiais.

„Nesu ypatingai sentimentalus, bet… vokiečių kalbos pamokas dar dabar kartais sapnuoju. Nors mokytoja ir buvo labai puiki, – šypteli G. Matulis. – Daug laiko praleisdavau krepšinio salėje žaisdamas krepšinį su vyresniais. Su Martynu viešėdami Josvainių gimnazijoje aptarėme, kad nei pas jį, nei pas mane mokykloje tokių renginių nebūdavo. Manau, jog tai – tikrai labai reikalinga iniciatyva, naudinga abejoms pusėms. Moksleiviai turi galimybę pabendrauti su krepšininkais, gauna motyvacijos, o mes gauname atgalinį ryšį, didesnį palaikymą, kuomet rungtyniaujame Kėdainių arenoje.“

Įspūdį paliko kūno kultūros mokytoja

Šeštu numeriu žymėtais Kėdainių „Nevėžio“  marškinėliais vilkintis G. Matulis negailėjo pagyrų josvainiečiams.

„Pastebėjau tai, kad gimnazija, nors ir yra nedideliame Josvainių miestelyje, labai puikiai sutvarkyta. Moksleiviai – žingeidūs ir smalsus, drąsūs, laisvai bendraujantys. Pasikalbėjome apie krepšinį ir pamokas. O mokytojai – iniciatyvūs. Ypatingai iniciatyvi kūno kultūros mokytoja Gitana Jurgelevičienė. Ji labai įtaigiai siūlė mums su Martynu saldainius ir žadėjo neprasitarti mūsų treneriui“, – juokėsi krepšininkas.

Mezgasi ateities draugystės?

„Mokykloje sulaukiame įvairių svečių, džiugu pas save sutikus ir Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkus. Iniciatyva „Be pykčio“ sveikintina, prasminga, dalyvaujame ne pirmus metus, įsitraukia vis daugiau mokinių. Gimnazijoje krepšinis yra mėgstamas. Tačiau dėmesys projekte – ne vien sportui, bet ir bendravimui. Mano manymu, tai yra svarbiausia. Bendravimas tarp vaikų, jų pažintis su sportininkais. Draugystė, besimezganti tarp švietimo įstaigų skirtinguose rajonuose, kuri ateityje gal išsivystyti į bendrus projektus, ir ne vien sporto, – kalbėjo tryliktus metus Josvainių gimnazijai, kurioje mokosi 289 pirmų-dvyliktų klasių moksleivių,  vadovaujantis Ramūnas Zigmantavičius. – Prieš finalą reikia specialią treniruotę padaryti, pasiruošti ir kuo geriau jame pasirodyti.“

Moksleiviai turi galimybę pabendrauti su krepšininkais, gauna motyvacijos, o mes gauname atgalinį ryšį, didesnį palaikymą, kuomet rungtyniaujame Kėdainių arenoje. (G. Matulis)

Dar ne visi aiškūs

Kėdainių „Nevėžio“ ir partnerių Aukštaitijos krepšinio mokyklos vykdomas projektas „Be pykčio“ įpusėjo savo kelionę po šešių rajonų – Kėdainių, Jonavos, Ukmergės, Kauno, Raseinių bei Radviliškio – mokyklas.

Artimiausia projekto stotelė – Truskavos pagrindinė mokykla.

Vėliau – Kėdainių „Atžalyno“ gimnazija.