„Be pykčio“ ant kojų sukėlė Ariogalos gimnaziją

Neeiliniai svečiai šią savaitę pravėrė penkis su puse šimto auklėtinių turinčios Ariogalos gimnazijos (Raseinių r.) duris.

Kitą dieną po vos 3 taškų skirtumu pasibaigusių LKL čempionato rungtynių su Kauno „Žalgiriu“ joje lankėsi Kėdainių „Nevėžio“ ekipos kapitonas Gabrielius Maldūnas ir legionierius, Kroatijos rinktinės įžaidėjas Martinas Junakovičius.

Du finalai – du ir pratęsimai

Ketvirtąjį sezoną gyvuojantis „Nevėžio“ krepšinio klubo organizuojamas projektas „Be pykčio“ pirmąjį kartą stabtelėjo nuo Kėdainių miesto kone keturiasdešimt kilometrų nutolusiame Ariogalos miestelyje. Gimnazijos bendruomenė krepšinio turnyrui 3 prieš 3 savo sporto salėje subūrė šešias komandas, iš kurių dvi – merginų.

Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkai ne tik teisėjavo rungtynėms, bet dar ir tapo beprecedenčio reginio šiame „Be pykčio“ sezone liudininkais: tiek didžiajame, tiek mažajame finale prireikė… pratęsimų.

„Banginių“ rinktinė

Ariogalos gimnazijos vardą finaliniame projekto  „Be pykčio“ etape Kėdainių arenoje vėlyvą pavasarį gins jungtinė aštuntų, dešimtų ir dvyliktų klasių moksleivių komanda – Mantvydas Cikas, Lukas Račkus, Matas Klangauskas ir Mantas Karazinas, pakrikštiję save „Banginiais“.

Renginio metu paaiškėjo ir taikliausi mokyklos metikai, kurie projekto finale nuo baudų linijos ir trijų taškų zonos atakuos ir dėl geriausiojo vardo kovos su kitų mokyklų atstovais.

Baudų metimo rungtyje nepralenkiama buvo aštuntokė Aura Vaitkutė, tritaškių rungtyje – dešimtokas Mantas Kruvelis.

Sutiko šiltai

Gimnazijos pedagogų varžytuvėse taikliausias buvo įstaigos kūno kultūros mokytojas Aivaras Pranckevičius.

„Vos nenuskriaudėte „Žalgirio“ – tokie buvo pirmi žodžiai, kuriais A. Pranckevičius mokyklos fojė sutiko G. Maldūną ir M. Junakovičių.

„Geros rungtynės buvo, – šypteli vaikų kūno kultūros mokytojas, suaugusių sportininkų – fizinio pasirengimo treneris A. Pranckevičius, dirbęs Prienų „Skycop“ komandoje, o vasarą, tarpsezoniu, darbavęsis ir su keletu „Nevėžio“ krepšininkų. – Nors geresnius pasiekimus demonstruojame lengvojoje atletikoje, mat jos tradicijos čia – labai gilios, mėgstamas pas mus ir krepšinis. Jis mums nesvetimas ir netolimas. Krepšinio vaikus moko netgi pats mokyklos direktorius Arvydas Stankus. Tad 3 prieš 3 turnyrui „Be pykčio“ komandas suburti sudėtinga nebuvo, patys vaikai susiskirstė.“

Buvę – Jankūnas ir Sabeckis

Tiesa, G. Maldūnas ir M. Junakovičius – ne pirmieji profesionalūs krepšininkai, apsilankę Ariogalos gimnazijoje.
„Lietuvos krepšinio lygos atstovų esame turėję. Svečiavosi Paulius Jankūnas, Donatas Sabeckis. Bet kad atsivežtų šitokį renginį, jį pravestų ir dar mus pačius kviestųsi į svečius – pirmąjį kartą, – pasakojo šešerius metus kūno kultūros mokytoju Ariogalos gimnazijoje dirbantis A. Pranckevičius. – Kėdainių „Nevėžio“ krepšinio klubo projekte „Be pykčio“ dalyvaujame pirmąjį kartą. Gavome pasiūlymą ir nė nedvejojome dalyvauti ar ne. Tai vaikams – šventė. Atvyksta krepšinio klubas, kurio vardas žinomas visoje Lietuvoje.“

Nutapė du paveikslus

„Jūsų vizitui ruošėmės savaitę. Vaikai per dailės pamokas nutapė du didelius plakatus: viename – Kėdainių „Nevėžio“ krepšinio klubo, kitame – projekto „Be pykčio“ logotipas“, – kalbėjo A. Pranckevičiaus kolegė Birutė Balžekienė, Ariogalos gimnazijoje dirbanti jau ketvirtį amžiaus, pati ilgus metus sportavusi rankinį.

Šeši rajonai

Raseinių rajono Ariogalos gimnazija – vienuoliktoji šiųmečio projekto „Be pykčio“ mokykla.  Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkai jau viešėjo Šėtos ir Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijose, Miegėnų ir Labūnavos pagrindinėse mokyklose, J. Paukštelio, LSU „Aušros“ ir Ryto progimnazijose.

Taip pat jie lankėsi Bukonių, Ramygalos, Krekenavos ir Ariogalos mokyklose.

Iš viso šiame sezone reprezentacinės Kėdainių krepšinio komandos atstovai lankysis trijose dešimtyse mokyklų šešiuose rajonuose – Kėdainių, Jonavos, Ukmergės, Kauno, Raseinių bei Radviliškio. Švietimo įstaigose jie susitiks su tūkstančiais moksleivių.

Ruošiasi Truskava ir Surviliškis

Kitą savaitę projekto „Be pykčio“ organizatoriai – Kėdainių „Nevėžio“ krepšinio klubo ir Aukštaitijos krepšinio mokyklos atstovai – vyks į Kėdainių rajono Truskavos bei  Surviliškio Vinco Svirskio pagrindines mokyklas.