„Be pykčio“ Akademijoje: klausimai legionieriui ir „centruojantis“ direktorius

Krepšinio klubo „Nevėžis“ organizuojamo 3 prieš 3 krepšinio turnyro „Be pykčio“, kuriame varžosi rajono kaimo mokyklų moksleiviai, estafetę perėmė Akademijos miestelio (Kėdainių r.) gimnazija. Gimnazijoje, kurioje mokosi 513 moksleivių, lankėsi svečiai iš „Nevėžio“ krepšinio klubo – trenerio Ramūno Cvirkos asistentas Tomas Stankevičius ir gynėjas, paskutinis prie Kėdainių ekipos šiame sezone prisijungęs legionierius iš JAV Egdaras Mcknightas.

„Laukiame sugrįžtant!“ (Karolina, 10 klasė)

Po įtemptos kovos paaiškėjo, kad Akademijos gimnazijos garbę finalinėje kovoje Kėdainių arenoje 8–10 klasių grupėje gins Ignas Dranginis, Mantas Martuzevičius, Martynas Dapkevičius ir Simas Gliokas. Vyresniųjų – 11–12 klasių moksleivių tarpe varžysis Rokas Auškalnis, Danas Burzdžius, Arminas Banevičius.

„Lankausi kiekvienose Kėdainių „Nevėžio“ rungtynėse.“ (Gabrielė, 9 klasė)

Klausimų lietus – legionieriui

„Mūsų mokykla labai sportiška – moksleiviai žaidžia futbolą, kvadratą, aktyviai užsiima ir puikius rezultatus demonstruoja turizmo sporte. Aktyviai dalyvaujame Moksleivių sporto žaidynėse, kultivuojame įvairias sporto šakas. Šiais metais gimnazijoje įvedėme naują tvarką – įvairių olimpiadų, konkursų nugalėtojus – nesvarbu, matematikos, biologijos ar sporto – apdovanojame ir pagerbiame viešai. Tai vaikams suteikia daug motyvacijos.

Pastebėjome, kad moksleiviai kuo toliau, tuo labiau nori sportuoti, nori būti sveiki. Puiku – sportas atitraukia nuo žalingų įpročių. Tokie svečiai, kokie mus aplankė šiandien, pas mus labai laukiami. Visgi, kaimo mokyklų vaikai neturi tiek pramogų ir nesulaukia tiek svečių, kiek jų sulaukia miesto mokyklos“, – krepšinio turnyro „Be pykčio“ Akademijos gimnazijoje metu kalbėjo kūno kultūros treneriai Donatas Jodenis ir Vygintas Čepas.

„Negaliu išskirti vienos renginio dalies, man patikusios labiausiai. Viskas buvo labai įdomu.“ (Elvinas, 9 klasė)

Krepšinio rungtynės Akademijoje prasidėjo kiek vėliau, nei planuota – kurį laiką E. McKnightas atsakinėjo į jaunųjų krepšininkų užduodamus klausimus apie krepšinį, sportą, žaidėjo šeimą ir pirmuosius įspūdžius Lietuvoje.

„Didžiuojuosi tuo, kad mes, Akademijos gimnazija, esame viena sportiškiausių mokyklų rajone.“ (Socialinė pedagogė Neringa Kaziukaitytė)

Krepšinio marškinėliais pasipuošė ir direktorius

„Aš pats krepšinį rajono pirmenybėse žaidžiau iki 43 metų – tik tada į ramesnę vietą pasidėjau marškinėlius, – šypteli Akademijos gimnazijos direktorius Liudas Tauginas.

„Svečių iš Kėdainių „Nevėžio“ labai laukėme. Sekėme naujienas, žinojome, kad jie lankosi kitose mokyklose ir vis svarstėme: „O kada gi užsuks pas mus?“.“ (Vaiva, 8 klasė)

Krepšinio šventę vainikavo Kėdainių „Nevėžio“ dueto, kurį pasistiprinusio Akademijos gimnazijos direktorius Liudo Taugino, iššūkis, mestas abiejų amžiaus grupių nugalėtojams. „Pirmą kartą matome direktorių, žaidžiantį krepšinį“, –stebėjosi gimnazijos septintaklasės.

O direktoriui sekėsi tikrai neblogai – centro pozicijoje žaidęs gimnazijos direktorius puikiai kovojo dėl atšokusių kamuolių, stumdėsi baudos aikštelėje ir vieną po kito taikliai mėtė dvitaškius metimus.

„Smagu, kad į tokią nedidelę mūsų mokyklą atvažiavo „Nevėžio“ atstovai, ginantys Kėdainių miesto garbę.“ (Darija, 11 klasė)

Pasipildė snaiperių sąrašas

Be geriausių rajono mokyklų krepšinio komandų finaliniame etape kovo mėnesį Kėdainių arenoje susitiks ir taikliausiai iš aikštės vidurio atakavę moksleiviai. Pirmojoje klubo aplankytoje mokykloje – Miegėnų pagrindinėje – į taikliausiųjų gretas pateko broliai Vytautas ir Gvidas Ribikauskai, Labūnavos pagrindinėje mokykloje iš aikštelės vidurio krepšį taikliausiai atakavo Modestas Rupšys, Truskavoje – Mindaugas Steberiokas ir Dominykas Nemanis.  Taikliausios rankelės konkurse nuo aikštelės vidurio jėgas su kitų mokyklų snaiperiais išbandys aštuntaklasis Marijonas Gurčinas ir devintaklasis Justas Račas iš Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos. Akademijos gimnazijos garbę gins Aivaras Baševas ir Justas Vaičiūnas.

„Buvo labai smagu!“ (Indrė, 11 klasė)

Finalas – jau balandį

Kėdainių „Nevėžio“ organizuojamame kaimo mokyklų moksleivių krepšinio turnyre „Be pykčio“ susirungs aštuonių Kėdainių rajono kaimų mokyklos, dalyvaujančios projekte „Žiūrėk krepšinį blaiviomis akimis“.

Dviejų amžiaus grupių (8-10 ir 11-12 kl.) nugalėtojai mokyklose keliauja į finalinį etapą Kėdainių arenoje balandžio mėnesį, kuriame varžysis su geriausiomis kitų Kėdainių rajono mokyklų komandomis dėl pagrindinio prizo – pažintinės-pramoginės išvykos būriui savo mokyklos moksleivių.

Turnyro tikslas – ugdyti kultūringą ir pagarbų elgesį sporto rungtynėse, o už bent vieną keiksmažodį varžybų organizatoriai turi teisę diskvalifikuoti žaidėjus arba visą komandą.

Kėdainių „Nevėžio“ organizuojamą projektą remia: UAB „Linėja“, UAB „Jurasta“,UAB „Lokės pėda“ UAB „Ticket Market“, picerija „Super pizza“, UAB „Pelėdos baldai“, UAB „Flora“. Turnyro partneriai – Kėdainių sporto centras, Kėdainių r. savivaldybės Sporto ir turizmo skyrius, Kėdainių visuomenės sveikatos biuras. Taip pat prie turnyro prisideda ŽUB „Vermena“ ir Truskavos ŽŪB.

 

jurasta

 

sporto centrassuperpizzalineja-transportsveikatos biurasticketmarketpeledos baldai